שלח

או
להתחברות דרך פייסבוק
עוד לא נרשמת ל-e ירוק? להרשמה

e ירוק - מטיילים עם קקל
התנתק
התחבר
0

דרך נוף יער חוף הכרמל

הפעם נטייל בין מים, שמים וים הפרוס מלוא האופק, אל מול רכס הכרמל ומשבצות החקלאות הצבעוניות בחופו

שתפו מסלול זה
שיתוף דרך מייל
שיתוף דרך פייסבוק
שמור למועדפים
ציוד
נדרש
  • דפי המשימה
  • טושים צבעוניים
  • כלי כתיבה
  • נעלי הליכה
  • מספריים
  • חוט אדום
  • דבק
  • מים
דף משימות (pdf) לדף מסלול

מסלול הפתעה!

הדפיסו את דפי המשימות, צאו לשטח וחזרו לדף הזה עבור המשימה הסופית.
 
הפעם נטייל בין מים, שמים וים הפרוס מלוא האופק, אל מול רכס הכרמל ומשבצות החקלאות הצבעוניות בחופו, עצי יער, פריחה אביבית ותצפיות מרהיבות מקצה מצוק על כל מישור חוף הכרמל. תענוג!
 
הוראות הגעה
נוסעים על כביש 4, ובצומת כרם מהר"ל פונים לכיוון היישוב עצמו. אחרי שני קילומטרים פונים שמאלה לדרך נוף המסומנת בירוק, לכיוון חניון שבילי רון. ממשיכים לנסוע ישר בדרך הנוף, ובפיצול הראשון בוחרים בדרך השמאלית לכיוון האטרקציה במסלול – תצפית ממגדל עופר (לא לשבילי רון).
+ הצג את כל המידע
משימה 1:
משחק דרך – סיפור שטות
משימתכם: בקשו מן המשתתפים להגיד כמה מילים אקראיות שאינן קשורות אחת לאחרת. רשמו אותן בפיסות נייר, גלגלו והכניסו לכוס, כובע או כל כלי אחר. מטרתכם: לחבר סיפור. כשכל אחד שולף בתורו מילה ומנסה לחבר אותה לסיפור – התוצאה מצחיקה עד דמעות.
משימה 2:
חניון הסוסים – זמן בוטניקה
לאחר השריפה הקשה שהתחוללה בכרמל, שיקמה קק"ל ביער חוף הכרמל חניונים רבים, הגדילה אותם והנגישה אותם למוגבלים בתנועה. ב"חניון הסוסים" תמצאו פינה מקסימה ומוצלת בשם מצפור סיגי, הצופה אל מישור חוף הכרמל. משימתכם: בחניון נטועים שני סוגים של עצי אורן, אך רק מומחים לבוטניקה יכולים להבחין בין השניים. הדפיסו את דפי המשימות וראו כיצד אפשר להבדיל ביניהם.
משימה 3:
מסלול הליכה – לוח מצב רוח
לפניכם מסלול הליכה בשביל ישראל, האורך כשעה. בזמן ההליכה תוכלו לראות את היער מתעורר לפריחה אביבית מרהיבה. הדפיסו את דפי המשימות וצבעו את הקוביות ב"לוח מצב הרוח" המצורף בצבעים שאתם נתקלים בהם בעונה זו.
משימה 4:
אנדרטת "הטייס" – חיפוש בשטח
רגע לפני סוף המסלול, מבצבצות להן זוג קרניים מתכתיות מבין צמרות העצים. האנדרטה מנציחה משימה חשובה מאוד שהתרחשה בגבול מצרים-ישראל אחרי הסכם השלום בין המדינות. טייס המסוק מוטי שרון ז”ל הניח אבני גבול גדולות על מנת לסמל את הגבול החדש, אך בשל תקלה טכנית התרסק המסוק והוא נהרג במקום. משימתכם: על האנדרטה חצובה מפת המקום שבו אירעה התאונה ליד הגבול. גלו את מספרה של אבן הגבול. זכרו את המספר, תזדקקו לו בהמשך.
משימה 5:
מצפור המכתש – ופותרים מבוך
מצד ימין של האנדרטה קיימת נקודת תצפית יפהפייה לכיוון כרם מהר”ל, וממש מתחת לאף מתגלה לה בקעה נהדרת. המקום נקרא "מצפור המכתש", אך הבקעה אינה מכתש אמיתי. משימתכם: הדפיסו את דפי המשימות ועזרו ללילי להגיע אל נקודת התצפית – בלי לחצות את הקווים.
משימה 6:
מגדל עופר – ניווט חידתי
מערבה לכיוון הים, בסופו של השביל, מתנשא מגדל עופר. המגדל משקיף בתצפית פנורמית של 360 מעלות אל יער חוף הכרמל. משימתכם: הדפיסו את דפי המשימות והשלימו את שמות היישובים במפת חידות ציורים.
משימה 7:
חניון השלוחה – אוכל ושעשועים
בדרך יש כמה חניונים, מתקני שעשועים לילדים ופינות חמד מוצלות ורחבות. חנו את רכבכם בחניון "השלוחה", וקחו אתכם את כל מה שתצטרכו לארוחת הצהריים.
משימה 8:
חניון אטאטורק – כובע אופנתי
חניון שהוקם לזכרו של מייסד טורקיה המודרנית אטאטורק, שהפריד בין דת למדינה והפך את
טורקיה למדינה חילונית. משימתכם: הכינו תרבוש – הכובע המסורתי של הטורקים.

משימה 9: חידה לסיום:

מקווים שנהניתם והתבשמתם מהריחות והמראות. עכשיו, ענו על החידה: מהו מספרה של אבן הגבול באנדרטת הטייס?

שלח
הוראות התנהגות ובטיחות למטיילים >>
לפני צאתכם למסלול הטיול מומלץ להתעדכן ב"קו ליער", מוקד המידע של קק"ל, בנוגע לשינויים הרלוונטיים למסלול: 1-800-350-550
מועדפים 0
#
חפש