שלח

או
להתחברות דרך פייסבוק
עוד לא נרשמת ל-e ירוק? להרשמה

e ירוק - מטיילים עם קקל
התנתק
התחבר
0

הפתעות בגליל המערבי

הפעם החלטנו לעלות גבוה יותר, להגיע עד לגליל המערבי ולבקר בנופים הקסומים של הרים ירוקי-עד, מערות מרשימות ורצועת חוף בצבע טורקיז

שתפו מסלול זה
שיתוף דרך מייל
שיתוף דרך פייסבוק
שמור למועדפים
ציוד
נדרש
  • דפי המשימה
  • דבק
  • חוט דיג/צמר
  • מספריים
  • מים
  • כובע
  • תמונה משפחתית
  • דפים
  • שמינית בריסטול
דף משימות (pdf) לדף מסלול

מסלול הפתעה!

הדפיסו את דפי המשימות, צאו לשטח וחזרו לדף הזה עבור המשימה הסופית.
 
הפעם החלטנו לעלות גבוה יותר, להגיע עד הגליל המערבי ולבקר בנופים הקסומים של הרים ירוקי-עד, מערות מרשימות ורצועת חוף בצבע טורקיז. פנֵינו אל נחל בצת לעבר חניון נחל שרך.
ניסע צפונה בכביש 70 לכיוון שלומי, שם הוא מתאחד עם כביש 899, הלוא הוא כביש הצפון. נמשיך בכביש המתעקל מזרחה לכיוון היישוב גרנות הגליל, ומול היישוב עצמו נפנה שמאלה בזהירות לחניון נחל שרך – תחילת מסלולו של נחל בצת ומסלולנו הקצר.
הדפיסו את המשימות למשימת דרך.
+ הצג את כל המידע
משימה 1:
חניון ועיר נעלמה
אנו נצא במסע חיפוש למצוא את "העיר הנעלמה".
כשתמצאו את העיר האבודה תוכלו לפתור חידה ולהמשיך לאתר הבא. היכנסו מהכניסה הצמודה לשלט "שביל העיר הנעלמה", מימין לשביל הנכנס אל תוך החורש. בפנים יחכו לכם חיצים כתומים-אדומים. עקבו אחריהם עד שתגיעו אל העיר האבודה. עברו בסמטאות העיר הקדומה עד שתגיעו למתקנים חקלאיים שנמצאו באזור.
יודעים מהו שם המתקן ומה הפיקו בעזרת מתקן זה? יפה! חפשו את הכלים המתאימים בתפזורת בדפי המשימות ותוכלו לגלות מה היעד הבא.
משימה 2:
שרשרת מרשרשת
למה שלא ננצל את הפירות היבשים-הפתוחים-העגולים של הברוש שנמצאים על השביל? אספו כמה מהם ובעזרת חוט דיג או צמר הכינו שרשרת טבעית, מקורית וידידותית לסביבה. כך תביאו את ריחו ואת מראו של הטבע אל ביתכם…
משימה 3:
אגדה במערת השודדים
אם פתרתם את התפזורת אתם יודעים לאן להגיע… לקריאת האגדה המלאה הדפיסו את דפי המשימה
משימה 4:
מפה אילמת
עמדו בתצפית אל נוף הגליל ופתרו את שמות המקומות במפה האילמת שמופיעה בדפי המשימות.
אם פתרתם נכונה תקבלו קוד שיעזור לכם לגלות את האתר הבא שפניכם מועדות אליו…
משימה 5:
חידות לדרך
אם פתרתם את הקוד אתם בדרככם ליעד הבא. הדרך לשם תארך מעט זמן נסיעה, ובינתיים אתם מוזמנים ליהנות מכמה חידות "הוא והיא" שהכנו לכם בדפי המשימות.
משימה 6:
תענוג מול הכחול הגדול
נרד בכביש 899 ונתחבר לכביש 4 צפונה, לכיוון שביל הים הכחול, המתחיל בראש הנקרה ומסתיים באכזיב. בצומת בצת (ליד פנייה לתחנת הדלק) נפנה שמאלה לתוך עצי האיקליפטוס המרשימים, שם נפנה ימינה בפנייה השנייה, לעבר הכיכר של טיילת החופים בצת-אכזיב. בכיכר נפנה ימינה לכיוון רכס ראש הנקרה הלבן. נחנה בסוף הכביש בחניה ליד מנהרת הרכבת שפעם עברה כאן בדרכה לבֵּירות. זו הזדמנות מצוינת למי שרוצה ליהנות מהבריזה הנפלאה בחופים הבתוליים.
משימה 7:
צייר לי חדק…
ניקח אתנו בקבוק מים לטיול קצר על קו החוף הסלעי, שקיבל את צורותיו הדרמטיות מעיצוב הגלים והרוח. אחת הצורות המפורסמות ביותר הוא סלע הפיל הלבן של ראש הנקרה. מהחניה נלך לאורכו של מזח הבטון והגדר עד למדרגות החצובות בסלע הכורכר – זו נקודת התצפית הטובה ביותר על "הפיל": סלע לבן הפורס את חדקו ונוגע במי הים התיכון. זוהי גם נקודת הגבול בין ישראל ללבנון.
הצלחתם לראות אותו ? נסו לצייר אותו.
משימה 8:
תגידו צ'יז
נמשיך לטייל בשביל לאורכו עד הקטע שבו הוא מתחבר לכיכר. שם נסתובב, נחזור לרכבנו, ונמשיך בסיור בנהיגה לצד אתרים בחוף. בדרכנו דרומה נעבור תצפיות נוף שנשקף מהן רקע מושלם לתמונה משפחתית. מסגרת לתמונה תוכלו להכין בעזרת הציור בדפי המשימות.
משימה 9:
זהו את היצור
המשיכו לטייל דרומה ועברו ליד חוף בצת. תוכלו לזהות אותו לפי צורת שמשיות
הבטון המיוחדות שלו.
נסו למצוא חיה הקשורה לחוף זה, ונסו להשלים את ההסבר בדפי המשימות.
משימה 10:
רגע של רצינות
ניכנס לרכבים וניסע דרומה עד שנגיע לפסל מתכתי ענק הדומה לשרידי ספינה ענקית. את הפסל יצר הפסל יחיאל שמי ז"ל מקיבוץ כברי. הפסל מסמל את תקופת ההעפלה, שבמהלכה ניסו עולים רבים להגר לארץ דרך חופיה בצורה בלתי חוקית, בהתחמקם מהבריטים ששלטו בארץ באותה תקופה. פעולה מפורסמת שיצאה נגד הבריטים היתה "ליל הגשרים", שבו פוצצו הלוחמים היהודים גשרים ודרכים חשובות. אחד מהגשרים היה גשר הזיו, שנראה ממש לשמאלנו ביציאה. אפשר לעצור באנדרטה לזכר הלוחמים שנפלו במהלך פיצוץ אחד הגשרים.
משימה 11:
איים שכאלה
רגע לפני שאנו מתחברים שוב לכביש המהיר ומסיימים את חופשתנו הצפונית, נעצור בפינת חמד בחוף אכזיב וננשום עמוקות את הבריזה הימית, הנושבת על שרידי הנמלים העתיקים של הפניקים. כאן על החוף ישבו הפניקים, כנענים יורדי ים. הם היו בעיקר דייגים וסוחרים ימיים מצליחים, והתפרסמו כאלו שהעבירו את עצי הלבנון לבניית הר הבית הראשון של שלמה המלך. מעצים אלה היו עשויות גם סירות המשוטים מרובות החותרים של הפיניקים, ששימשו אותם במסעותיהם. הדפיסו את דפי המשימות למשחק השוואה.
משימה 12:
חידה לסיום
מקווים שהקפדתם על כללי שמירת הנוף: לא לכלכתם, לקחתם עמכם את האשפה, לא הבערתם אש, והשארתם את המקום כפי שהגעתם אליו. עכשיו יש לנו בקשה חשובה אחרונה: סעו בזהירות והגיעו בריאים ושלמים לביתכם. מקווים שנהניתם. ורגע לפני סיום, אי אפשר בלי חידה אחרונה.

משימה 13: חידה לסיום:

מימין לפסל האוניה זה יופי וטוב (רמז: תערבבו את המילים "יופי" ו"טוב")

שלח
הוראות התנהגות ובטיחות למטיילים >>
לפני צאתכם למסלול הטיול מומלץ להתעדכן ב"קו ליער", מוקד המידע של קק"ל, בנוגע לשינויים הרלוונטיים למסלול: 1-800-350-550
מועדפים 0
#
חפש