שלח

או
להתחברות דרך פייסבוק
עוד לא נרשמת ל-e ירוק? להרשמה

e ירוק - מטיילים עם קקל
התנתק
התחבר
0
רינת קדושי

רינת קדושי

איך הגעתי לקק"ל
חמי ז"ל עבד בקק"ל במשך 43 שנים. בוקר אחד הוא התקשר אליי, אמר שמחפשים פקידה באגף החינוך ושאל אם ארצה לבוא לראיון. הגעתי לראיון בבוקר, וזה היה היום הראשון שלי. מאז אני עובדת כאן כבר 23 שנים.
במהלך השנים יצא מכרז על התפקיד הנוכחי שלי, בתחום התקשורת, והגשתי מועמדות. אני עושה את מה שאני אוהבת כבר המון שנים.
 
על אילו תחומים אני מופקדת בקק"ל
אני מופקדת על תחומים בנושאי התקשורת המקומית, וגם על קשרי ציבור המשולבים בעשייה ירוקה, ובאים לידי ביטוי מול ידידי קק"ל והקהל הרחב. יש כאן שני חלקים – החלק של התקשורת המקומית, מקומונים, תחנות רדיו מקומיות, טלוויזיה וכו', והחלק של קשרי הציבור, שבמסגרתו אני מביאה את פעילות קק"ל במרחב לידי ביטוי על ידי אירועים, סיורים ופעילויות נוספות.
אוכל לספר לדוגמה, שפתחנו את השנה בטקסי נטיעות. השנה יצאו מעל 10,000 חיילים ומבוגרים לנטיעות ולטקסי נטיעות. דוגמא נוספת היא פסטיבל 'דרום אדום' שבו לקחתי חלק ואף הובלתי את צעדת הכלניות. במרחב אני ממונה על הפקת טקסים בגמר עבודת הפרויקט – גם בשיתופי פעולה עם מועצות אזוריות ועיריות, וגם באירועים של קק"ל נטו.
בשנה האחרונה גייסנו מעל 5,000 ידידי קק"ל חדשים, על ידי הצבת דוכן בימים פתוחים כמו מו"פ ערבה, כנס הנגב ועוד. כנציגת תקשורת אני משתתפת בהנהלת המרחב ובדיוני פרויקטים של המרחב. בתקופה האחרונה הובלתי את יום הניקיון במרחב דרום, שבמסגרתו השתתפו יותר מ-63,000 מנקים, מאילת ועד אשדוד. השיא היה בעיר רהט, שבה ערכנו את טקס יום הניקיון.

יום הניקיון הבינלאומי 2012, רהט. צילום: ארכיון צילומי קק''ל

המשימה המאתגרת ביותר שניצבת בפניי בשנה הקרובה
במהלך השנה שעברה אגף התקשורת הצטרף לחטיבה לגיוס משאבים. התבקשנו לפתוח ערוץ נוסף לפעילות שלנו, שיכלול התרמה בארץ, וגם שנהיה אחראים לניהול נראות ההתרמות השונות. המשימות שלנו מגוונות: לחנוך פרויקט עם כל תורם, להזמין את התורמים בעולם לחנוכת הפרויקטים שבוצעו בתמיכתם, דוגמת הייעור הביטחוני סובב עזה, וכן הלאה.
בסופו של דבר, המשימה היא להיות בקשר עם התורמים ולהראות להם את הפרויקטים שלהם הם תרמו. כך הם יתרמו גם לפרויקטים נוספים שיאפשרו לנו להוסיף בפיתוח הנגב.
 
היער האהוב עליי בארץ
יער המלאכים, שנמצא מזרחית לעיר קריית גת, אהוב עליי מכיוון שהוא אחד היערות המטוילים ביותר בדרום. יש בו היסטוריה, ארכאולוגיה, פריחות יפהפיות של רקפות, פטריות ועוד. אבל הדבר שהכי מרגש אותי ביער, זה שיש בו חניון מרכזי עם משחקים לילדים בעלי צרכים מיוחדים. אני רואה את הילדים האלה מגיעים לשם ונהנים מאוד. מרגש אותי כל פעם מחדש לראות אותם מטיילים ביער ונהנים כל כך.
 
לכל עץ יש סיפור
בספטמבר 96' נהרג אל"מ נביה מרעי ברצועת עזה. לימים קק"ל הקימה אנדרטה לזכרו, סמוך לקיבוץ ניר-עם. כנהוג אצל הדרוזים, כשתינוק נולד נוטעים לכבודו עץ זית. כשנביה היה בן שבועיים, הוריו נטעו עבורו עץ בחצר ביתם בכפר חורפיש. כשהוא נהרג המשפחה ביקשה להעתיק את העץ לאנדרטה. מהאנדרטה נשקף נוף רצועת עזה – בעצם, המקום שבו נהרג.
עץ הזית הזה גורם לי להתרגשות רבה, ומבחינתי מסמל את השורשים העמוקים שיש לנו במדינת ישראל.
קרדיטים
כתיבה: דודו כהן
צילומים: ארכיון הצילומים קק"ל
פורסם בתאריך: 16.10.2012

תגובה דרך פייסבוק

הוסף תגובה


שלח
האם לדווח על תוכן זה כלא ראוי?

כן
לא
מועדפים 0
#
חפש