שלח

או
להתחברות דרך פייסבוק
עוד לא נרשמת ל-e ירוק? להרשמה

e ירוק - מטיילים עם קקל
התנתק
התחבר
0
ערן אטנר

ערן אטנר

איך הגעתי לקק"ל
סיימתי את הלימודים בטכניון בהנדסת מיכון חקלאי והנדסת מים וקרקע, ובהמשך למדתי לתואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת בן גוריון. עבדתי כמהנדס בתחום המחצבות, ולאחר מכן כמהנדס מים וקרקע בחברה לניהול ופיקוח בבנייה.
אל קק"ל הגעתי דרך מכרז חיצוני, והתקבלתי לתפקיד רכז צמ"ה – ציוד מכני הנדסי. שנה לאחר מכן מנהל חבל דרום צמ"ה בקק"ל יצא לפנסיה, ואז מינו אותי כממלא מקום מנהל חבל צמ"ה במרכז ודרום. בהמשך היה שינוי רה-ארגוני, נערכו מכרזים ועברתי לתפקיד סגן מנהל מרחב דרום בקק"ל.
התחברתי מלכתחילה לקק"ל בעיקר מסיבות של ציונות, אהבת הארץ והחזון של קק"ל. אני זוכר שבתור ילד היינו משלשלים מטבע לקופסא הכחולה מדי יום שישי בבית הספר היסודי, במין טקס כזה. כשהגעתי לכאן לא הכרתי את קק"ל לעומק, אך בהמשך גיליתי לא מעט צדדים מרתקים.
 
על אילו תחומים אני מופקד בקק"ל
באופן כללי אני אחראי בין היתר על התחום ההנדסי-ביצועי במרחב דרום, שכולל את כל הפרויקטים ההנדסיים – מאגרי מים, דרכים, הכשרות חקלאיות, הכשרות שיכוניות, פרויקטים הנדסיים שונים כמו הקמת פינות הורים-חיילים, הקמת חניונים בפארקים ועוד.
אם נרד לפרטים על מנת להמחיש את הדברים, אז מרגע שהנהלת קק"ל החליטה על פרויקט מסוים ואישרה אותו, אני והמחלקה שלי מתחילים להוביל אותו משלב התכנון המפורט עד לשלבי הביצוע האחרונים.
לדוגמה, בהקמת מאגר מים, התכניות נבדקות על ידי האגף המקצועי בקק"ל (אמ"פ) ועל ידי מהנדסי המרחב. לאחר שהן מאושרות, קק"ל בדרך כלל מבצעת בעצמה את עבודות העפר. לאחר ביצוע עבודות אלו, יוצא מכרז איטום שמבוצע על ידי קבלן חיצוני. בגמר העבודות, המאגר נמסר בחזרה למזמין.

 
המשימה המאתגרת ביותר שניצבת בפניי בשנה הקרובה
האתגר שעומד בפניי ולמיטב הבנתי בפני המרחב, לא רק בשנה הקרובה, הוא לטפל בכל נושא חיזוק ההתיישבות בפריפריה, כמו גם חיזוק הפריפריה עצמה. בכוונתנו לבצע הכשרות שיכוניות כדי לקלוט משפחות חדשות בנגב ובערבה, הכשרות חקלאיות ליצירת מקורות הכנסה לאותם מתיישבים חדשים והקמת מאגרי מים על מנת שיוכלו להשקות את אותם שטחים חקלאיים. החזון הוא יישוב ארץ ישראל, זו משימה מאוד חשובה.
בימים אלו אנו מעורבים בהקמת יישוב חדש, שניקרא כרמית, בין צומת שוקת למיתר. הרעיון הוא להביא תושבים מהמרכז, מכל הארץ ומכל העולם לנגב, על מנת לחזק את האזור. אנחנו נמצאים בשלב של עבודות העפר, ביחד עם גופים אחרים. לאחר מכן ייכנס לתמונה משרד השיכון, על מנת להשלים את כל התשתיות – מים, חשמל, ביוב, מדרכות, כבישים וכו'.
 
היער האהוב עליי בארץ
היער שלי הוא הכרמל. שם גדלתי. אני זוכר שבחורף היינו הולכים לקטוף פטריות ביערות הכרמל, והיינו מטפסים על העצים כדי להוריד אצטרובלים ולאכול צנוברים. עשינו הרבה פעילויות ביער, היתה לנו עיר חבלים והיינו מדלגים מעץ לעץ עם החברים. פשוט נוסטלגיה.
בתקופת השריפה בכרמל התנדבתי במשך מספר ימים בכיבוי. בלי קשר, אני עושה תורנויות כיבוי אש בקק"ל, וכל שריפה נוגעת בי. כשאתה שומר על היערות ביומיום אתה מתחבר אליהם, ולכן הם חשובים במיוחד מבחינה רגשית. לכן גם השריפה הזו נגעה בי.
 
לכל עץ יש סיפור
ליד בית הכנסת ברחוב אילנות בחיפה, בסמוך לבית שבו גדלתי, צמח עץ תות גדול. כשהיינו ילדים, היינו מטפסים על העץ ואוכלים את התותים ממנו. היינו מחוברים מאוד אל העץ. היום אין לי מושג האם העץ עדיין קיים שם. אבא שלי אומר שלדעתו, כן.
קרדיטים
כתיבה: דודו כהן
פורסם בתאריך: 25.12.2012


תגובה דרך פייסבוק

הוסף תגובה


שלח
שם: שעה: תאריך:
מרשים ביותר שלח לי מספר טלפון
דווח על תוכן לא ראוי הוספת תגובה לתגובה זאת
מערכת
10:01
01.06.2016
שלום ירון. מספר הטלפון של ערן אטנר הוא 08-9986106.
דווח על תוכן לא ראוי
האם לדווח על תוכן זה כלא ראוי?

כן
לא
מועדפים 0
#
חפש