שלח

או
להתחברות דרך פייסבוק
עוד לא נרשמת ל-e ירוק? להרשמה

e ירוק - מטיילים עם קקל
התנתק
התחבר
0
איציק לוגסי

איציק לוגסי

תפקיד: רכז חניונים באזור נגב מערבי
היכן מתגורר בארץ: נתיבות

איך הגעת לעבודה בקק"ל ולתחום שלך?
אני עובד בקק"ל 20 שנה, אבל ההתחלה למעשה מוקדמת יותר. בגיל 15, בחופש מבית הספר, שלחו אותי מלשכת העבודה לקק"ל. אז למעשה התוודעתי לארגון ולעבודה. אחרי שהשתחררתי מצה"ל עבדתי כצלם, אבל כל הזמן שאפתי לחזור לשורשים האלה; תמיד רוצים לחזור לדברים שנוטעים בך כשאתה צעיר. אחרי כמה שנים, בגיל 27, "התגייסתי לקק"ל".
עד השנה האחרונה עבדתי בייעור. לפני שנה היה מכרז לתפקיד רכז החניונים בנגב המערבי – ניגשתי והתקבלתי. אני אדם טכני והתפקיד הזה מתאים לי מאוד. כל מה שקשור לשילוט, לרתכות, לעבודות קדיחה, למערכות מים וכו' – אני מבין בדברים האלה.
 
ספר לנו קצת על עבודתך.
במשך כל השנים שהייתי בקק"ל תמיד רציתי שהקהל יבוא ליער. אני טוען שהחכמה היא לא רק לטעת, אלא שאנשים ייהנו מהיער.
בנגב המערבי יש בערך 53 חניונים – והתפקיד שלי הוא לשפר אותם כדי שאנשים ירצו להגיע ולבלות כאן. אנחנו מקימים חניונים במקומות המושכים קהל, מקימים ברזיות וקווי מים, סוללים מצעים כדי שלכלי רכב יהיה נוח לעבור, מטפלים בשולחנות, צובעים והכי חשוב – דואגים שהחניון יהיה בטיחותי. פעם בחצי שנה אנחנו עורכים סקר בטיחות בכל החניונים, כי חשוב שמי שמגיע ליער חלילה לא ייפגע.
 
מה הכי חשוב לציבור בחניונים?
חניון הוא לא סתם שולחן. אני אביא כדוגמה את יער שוקדה, שבנינו בו לאחרונה חניון. שוקדה הוא יער קהילתי, והכול נעשה בשיתוף פעולה עם תושבי היישובים הצמודים: שוקדה, כפר מימון ועלומים. הם הראו נכונות אדירה לשקם את המקום, ניקו את האשפה שהייתה ביער ואת גזם הפרדסים; ואנחנו בנינו לבקשתם אמפיתיאטרון.
נוסף על כך, במקומות רלוונטיים אנו משתדלים להקים גם מסלולי אופניים. בשוקדה יש כעת מסלול שאורכו 10 ק"מ, והוא יתחבר ליער בארי.
המטרה שלנו היא לחבר את היישובים, ולקרב בין היישובים לבין החורשות והיערות שבקרבתם, שיבואו לטייל ושירגישו שזה היער שלהם.
 
אוכלוסייה נוספת שאנחנו מתמקדים בה היא אוכלוסיית האנשים בעלי המוגבלות. השנה הנגשנו 4 חניונים לנכים, הכוללים שולחנות מיוחדים, חניה מתאימה, ברזיות מותאמות ובמקומות מסוימים גם שירותים לנכים.
 
איך עוד אפשר למשוך אנשים לחניונים?
אני משתמש בעברי כצלם כדי להציג את הצד היפה של החניונים ושל היערות. אני מצלם את האתרים שלנו ומעלה את התמונות ל"גוגל מפות". כיום פעמים רבות לפני שאנשים יוצאים לשטח הם מסתכלים על האתר במפות של גוגל, ואני רוצה שיראו שהמקום יפה. חשוב לי שהתמונות שמייצגות את החניונים באזורי יהיו מוצלחות.
 
ולסיום – איפה בארץ כל אחד חייב לבקר לפחות פעם אחת?
כשעץ גדל במדבר זה לא דבר מובן מאליו. לראות מקום שבו קק"ל הצליחה לייער את המדבר בעצים – זה יפהפה בעיניי כי זה כלל לא מובן מאליו. מומלץ לבקר באתרים כמו אנדרטת הפלדה, כרם שלום ובמיוחד אנדרטת חץ שחור – זהו מקום יפהפה, והטקסים שעורכים שם מרגשים מאוד.


תגובה דרך פייסבוק

הוסף תגובה


שלח
האם לדווח על תוכן זה כלא ראוי?

כן
לא
מועדפים 0
#
חפש