שלח

או
להתחברות דרך פייסבוק
עוד לא נרשמת ל-e ירוק? להרשמה

e ירוק - מטיילים עם קקל
התנתק
התחבר
0
דני בן דוד

דני בן דוד

תפקיד: מנהל אזור נגב מערבי
היכן מתגורר בארץ: באר שבע

איך הגעת לתחום שלך?
התחלתי את עבודתי בקק"ל בשנת 1987, בתחילה באגף החינוך כמדריך טיולים ובהמשך כרכז הדרכה. בשנת 2000 עברתי לתחום הייעור כיערן גוש מרחבים בנגב, ומשנת 2013 אני מנהל אזור נגב מערבי.
 
מדוע החלטת לבוא לעבוד בקק"ל?
למעשה אני דור שני בקק"ל. מגיל 14 עבדתי בקק"ל בזמן החופשות מבית הספר. לאחר השחרור מהצבא חשבתי שאעבוד בקק"ל כמה חודשים לפני הלימודים והטיול הגדול, אך בפועל מרגע שנכנסתי – התאהבתי ונשארתי. אני מאמין מאוד במטרות הארגון, מכיר ומלמד את ההיסטוריה שלו, זוכר את כל הוותיקים וגאה מאוד להמשיך את דרכם.
 
מהו החלק האהוב עליך בעבודתך?
אני בעיקר אוהב את העבודה עם הקהילה: לשתף את הקהילה בפיתוח מסלולי אופניים ויערות סביב יישובים, לחבר אותם ליערות ולשטחים הפתוחים שסביבם. החיבור הזה והעשייה הזאת מהנים ומספקים מאוד.
 
מהו האירוע שהכי השפיע עליך בזמן עבודתך בקק"ל?
אחד האירועים המשמעותיים האחרונים הוא מבצע צוק איתן והנזקים הגדולים שנגרמו ליערות. נכון להיום (אוגוסט 2014) אנחנו עוד לא יודעים כמה מהשטח נשרף, אבל מדובר במאות דונמים. הבעיות שמטרידות אותי היום הן איך לשקם את היערות ואת הדרכים ואיך למנוע נזקים בעתיד. אנחנו מתכננים לטעת עצים שיש להם סיכוי להתחדש אחרי שריפות.
אירוע אחר שאני גאה בו הוא סלילת מסלולי האופניים סביב אופקים. בנינו אותם עם הקהילות והם הובילו לפריחה של התחום: הוקמו קבוצות רכיבה, חנויות אופניים ותעשייה שלמה של אופניים. והכול התחיל מהתלהבות של תושבים מהעיר אופקים.
 
אם הזכרת את צוק איתן, ספר קצת על הנטיעות השונות.
בגלל הקרבה לרצועת עזה נטענו גם נטיעות ביטחוניות (ייעור ביטחוני). מדובר בנטיעה סביב יישובים בעוטף עזה, והמטרה היא להגן עליהם מירי ישיר. ומלבד זאת יש לנו גם פארקים שצמודים לערים נתיבות ואופקים. אנחנו משתפים פעולה עם בסיסי צה"ל, והרבה פעמים המועצות ואפילו הקהילות הן אלה שמבקשות לקדם פרויקטים.
 
ספר עוד על הייחוד של הנגב המערבי בהשוואה לאזורים אחרים.
הייחוד של הנגב המערבי – המשתרע מבאר שבע במזרח ועד רצועת עזה במערב – הוא שרוב הנטיעות כאן הן נטיעות בתוך ערוצי נחלים, סביב יישובים ונטיעות בסגנון של סוואניזציה (ייעור מדברי) – שיטה ייחודית לדרום. וכמובן – הכלניות בחורף.

מהו האתר הפופולרי ביותר באזור בקרב מטיילים?
בנגב המערבי אתרים רבים, אך אין ספק שבתקופת פריחת הכלניות מגיעים עשרות אלפים מתושבי המדינה לראות אותן. נוסף על כך, בתקופה זו יש פעילויות רבות ומגוונות, ומסלולי האופניים מלאים ברוכבים רבים. בחורף ובאביב הנגב המערבי פורח תרתי משמע.
 
כיצד אתה רואה את העתיד?
קק"ל כארגון תמשיך לפתח ולעשות למען תושבי המדינה.
 
איפה בארץ כל אחד חייב לבקר לפחות פעם אחת?
בנגב המערבי בזמן פריחת הכלניות. ואם נלך להפך המוחלט – אז גם בחרמון. 


תגובה דרך פייסבוק

הוסף תגובה


שלח
האם לדווח על תוכן זה כלא ראוי?

כן
לא
מועדפים 0
#
חפש