שלח

או
להתחברות דרך פייסבוק
עוד לא נרשמת ל-e ירוק? להרשמה

e ירוק - מטיילים עם קקל
התנתק
התחבר
0
נורית היבשר

נורית היבשר

תפקיד: יערנית גוש בן שמן-קנדה
היכן מתגוררת בארץ: תל אביב

 
איך הגעת לתחום שלך?
הגעתי לקק"ל לאחר לימודי תואר שני במדעי הצמח בפקולטה לחקלאות ובמכון וולקני, שם ערכתי מחקר יערני על ביסוס רחבי עלים בחלקות שנשרפו עקב מלחמת לבנון השנייה ביער ביריה, ולאחר שעבדתי שנתיים במשרד החקלאות בשירותים להגנת הצומח כמפקחת בחממות הסגר.
 
 
מדוע החלטת לבוא לעבוד בקק"ל?
העבודה בקק"ל משלבת עבורי שני תחומים עקרוניים: שמירה על השטחים הפתוחים בארץ ועבודה יערנית. תמיד אהבתי לטייל בטבע, ועולם העצים והיערנות הוא עולם שמרתק אותי כבר שנים רבות.
 
 
מהו החלק האהוב עלייך בעבודתך?
החלק האהוב עליי בעבודה הוא השהייה ביער, לנסות להבין את התהליכים המתרחשים בו ובהתאם לכך לבנות מטרות ולפתח את היער.
 
מהו האירוע שהכי השפיע עלייך בזמן עבודתך בקק"ל?
בזמן עבודתי ביער לא היה אירוע משמעותי אחד, אבל כאן, במסגרת עבודתי, אני מבינה עד כמה היערות והשטחים הפתוחים שלנו נמצאים באיום תמידי של פיתוח, של לחצי בנייה, וכמה אנחנו, במסגרת העבודה שלנו נמצאים ממש בחזית כדי להגן עליהם.
 
כיצד את רואה את העתיד?
אני אופטימית מטבעי ולכן אני רוצה להאמין כי בעתיד אמשיך לבצע את מה שאני עושה היום, לטפל ביערות שלנו ולטפח אותם, בין שבמסגרת העבודה המורכבת באזור בן שמן ובין שבמסגרת רחבה יותר.
 
איפה בארץ כל אחד חייב לבקר לפחות פעם אחת?
אני יכולה לחשוב על המון מקומות כאלה... לפחות פעם אחת בשנה? בחיים? אני חושבת שצריך לפחות פעם בשנה לבקר באזור של הרי ירושלים או פארק איילון-קנדה. אם הולכים על פעם בחיים, אז הייתי ממליצה על ים המלח.
 
איך זה להיות יערנית אישה? האם את לא חוששת להסתובב בשטחים הפתוחים?
בהתחלה היה חשש קל איך יקבלו אותי, איך יסתכלו על העבודה שלי וישוו אותי לאחרים. אנשים מבחוץ הרימו בהתחלה גבה, אבל הקולגות היום מכירים אותי ומקבלים אותי. התמיהה של אנשים מבחוץ היא לאו דווקא שלילית – הרבה פעמים גם מציעים לעזור.
אמנם אין לי בעיה להסתובב בשטח לבד, אבל פעמים רבות אני יוצאת עם אנשים נוספים, ולפעמים גם עם הכלבה שלי.
 
האם יש משהו שלדעתך מייחד את יער בן שמן מיערות אחרים בארץ ובעולם?
יער בן שמן הוא יער אינטנסיבי ביותר. הוא נמצא כל הזמן בפוקוס: מגיעים לכאן מחנות נוער, מארגנים כאן פעילויות של בתי ספר ובחגים מגיעים המון אנשים לפיקניק ולטיול בשבילים. הוא יער מרכזי מאוד, ומשרת את כל גוש דן והסביבה. יש פה גם רוכבי אופניים רבים ורצים – מה שמוביל לדינמיקה מורכבת שאין ביערות אחרים בארץ.
כיוון שהיער נגיש מאוד ואנשים מגיעים לכאן כל הזמן, הוא חייב להיות מתוחזק ברמה גבוהה.

תגובה דרך פייסבוק

הוסף תגובה


שלח
האם לדווח על תוכן זה כלא ראוי?

כן
לא
מועדפים 0
#
חפש