שלח

או
להתחברות דרך פייסבוק
עוד לא נרשמת ל-e ירוק? להרשמה

e ירוק - מטיילים עם קקל
התנתק
התחבר
0
פינחס כהנא

פינחס כהנא

תפקיד: מנהל מחלקת תכנון מתארי קק"ל
היכן מתגורר בארץ: כפר סבא

איך הגעת לתחום שלך?
אני כלכלן ומתכנן ערים במקצועי. בעבר עבדתי ברשות לתכנון כאחראי לתכנון האזורי בארץ, ובמחלקה להתיישבות בסוכנות היהודית כאחראי לתכנון בדרום. עסקתי במחקר וקידום התיירות הכפרית. עם הקמת יחידת התכנון בקק"ל עברתי לעבוד באגף התכנון בקק"ל, המשך טבעי לאהבה שלי לעסוק בתכנון שיש לו משמעות רבה בשטח.
הגעתי לתכנון בעיקר כי זה מקצוע רב-תחומי, פיזי, כלכלי, חברתי וסביבתי.
 
מדוע החלטת לבוא לעבוד בקק"ל?
כבן דור שני לניצולי השואה, עבודה הקשורה לאדמה בארץ ולאיכות החיים בארץ זה חלום שמתגשם. לאבי ז"ל שהגיע לארץ אחרי השואה התמונה המשמעותית ביותר הייתה נטיעת עץ בארץ והקמת המשפחה. נולדתי בקפריסין במחנה הבריטי.
 
מהו החלק האהוב עליך בעבודתך?
לתכנן ולראות דברים המתבצעים. לראות ציבור נהנה ביערות, בנחלים, באתרים משוקמים זו ההנאה הגדולה ביותר. הצלחה בהגנה  על שטחים פתוחים – זו שמחה.
העבודה עם עובדי קק"ל בכל התחומים – בתכנון, בחברה, בייעור, בחינוך, בתקצוב – היא מהנה. זו רמת מחויבות אישית מדהימה לנושא ופרגון הדדי מדהים.
 
מהו האירוע שהכי השפיע עליך בזמן עבודתך בקק"ל?
הצלחה בהגנת יער בית קשת ואישור התכנית. וגם אישור תכניות יער חשובות; הצלחה בקידום תכנון פארקים כמו פארק המוביל הארצי ושדרת השקמים; וכחבר מועצה ארצית לתכנון ובנייה – אישור פארק אריאל שרון.
 
כיצד אתה רואה את העתיד?
אופטימי. קביעת גבול ברור בין השטחים הפתוחים והבינוי, והגדלת רמת איכות החיים בתחום העירוני. הציבור מעריך את איכות השטחים הפתוחים ויסייע לשמירת שטחים אלו.
 
איפה בארץ כל אחד חייב לבקר לפחות פעם אחת?
אם לציין מקום אחד – ירושלים.  בנכסי הייעור אני אוהב את יער יתיר ואת היישובים באזור. הלב מתרחב כאשר באזור סמי מדברי זה רואים את תשתית הייעור כחלק מהפארק המטרופוליני. כמי שתכנן גם ההתיישבות באזור לראות שיש יקב מצליח – בבקעת ערד – זה חלום תכנוני שהתגשם. וגם מומלץ לבקר בדרך נוף הגלבוע – דרך נוף מהיפות בעולם תוך תצפית על המעשה ההתיישבותי בעמק.


תגובה דרך פייסבוק

הוסף תגובה


שלח
האם לדווח על תוכן זה כלא ראוי?

כן
לא
מועדפים 0
#
חפש