שלח

או
להתחברות דרך פייסבוק
עוד לא נרשמת ל-e ירוק? להרשמה

e ירוק - מטיילים עם קקל
התנתק
התחבר
0
יער בארי
צפו בטיול באתר המותאם למובייל
אזור המסלול: הנגב המערבי

כל מסלולי הטיול והמידע על יער בארי

יער בארי השוכן בנגב המערבי הוא אתר נפלא לטיולים (לא רק בימי פריחת הכלניות)
שימו לב:  יד אנז"ק סגור למבקרים, לחילופין ניתן להגיע למצפור נחל אסף אנז"ק החדש.
 

בשנות ה-30 של המאה ה-20 רכשה קרן קימת לישראל את אדמות נחאביר שבנגב המערבי. על אדמות אלה קם ב-6 באוקטובר 1946 קיבוץ בארי לצד עשרה יישובים אחרים שנוסדו באותו יום בנגב. ראשוני הקיבוץ הם שהחלו בנטיעת יער בארי, המשתרע כיום על פני 11 אלף דונם באזור בתרונות הלס שמצפון לנחל גרר.
קק"ל מטפחת את היער זה שנים, ומגוון האתרים ואפשרויות הטיול הרבות הגלומות בו הפכו אותו לאחד מיעדי הטיול האהובים בישראל. יער בארי הוא מוקד המשיכה העיקרי של פסטיבל דרום-אדום הנערך מדי שנה בשנה בסוף ינואר ובראשית פברואר. היער מתכסה אז במרבדי ענק של כלניות, ועל הסיבות לכך תוכלו לקרוא בכתבה כלניות הנגב. בשנים האחרונות קק"ל קבעה מדיניות חדשנית לחידוש היער הוותיק (יער בארי מחדש פניו).
אחד האתרים המרשימים ביער הוא המקום שבו נוסדה בארי הישנה. כאן, למרגלות בית הביטחון ומגדל המים של קיבוץ בארי וליד תעלות הקשר שנותרו ממלחמת העצמאות, הכשירה קק"ל את חניון נחאביר, החניון המרכזי ביער. סמוך לחניון נמצא מסלול טיול שאורכו כ-300 מ' והוא נגיש לאנשים עם מוגבלויות. לצד המסלול יש שולחנות ומתקני כושר נגישים (יער בארי – מסלול נגיש).  
אתרים מעניינים הקשורים במים כגון בארות עתיקות ובורות מים מהתקופה הביזנטית תוכלו לגלות לאורכה של דרך מתקני המים. הדרך מתחילה ליד חניון רעים שבדרום יער בארי ומסתיימת בדרך היער הראשית (חניון רעים ודרך מתקני המים).
יער שוקדה, בצדו המערבי של כביש 232, הוא חלק מיער בארי. קק"ל ותושבי הקהילות המקומיות יצרו כאן יער קהילתי, ותוכלו למצוא בו חניון נופש נחמד וגם באר אנטיליה ובריכה משוחזרות מהתקופה העות'מנית. גם ביער שוקדה פורחים בעונה מרבדי כלניות (יער קהילתי שוקדה).
יער בארי הוא אחד מאתרי רכיבת האופניים הראשונים בארץ, ויש בו שפע של מסלולים בדרגות קושי שונות: מסלולים לכל המשפחה (בארי – המסלול הכתום, המסלול הירוק), מסלולים לבעלי מיומנויות רכיבה גבוהות (בארי – המסלול הכחול, שביל יער קהילתי שוקדה) ומסלולים לבעלי מיומנויות רכיבה גבוהות מאוד (בארי – המסלול האדום).  
 
טיול נעים. 

פרטים נוספים: יער בארי

מפה

נגישות

שביל נגיש ושירותים נגישים בחניון נח'אביר

מסלולי אופניים

יער בארי - המסלול הכתום   
יער בארי - המסלול הכחול  
יער בארי – המסלול האדום   
יער בארי – המסלול הירוק    
שביל קהילתי יער שוקדה


מסלולי טיול ביער בארי:

טיול נגיש ביער בארי

קרן קימת לישראל הכשירה שביל טיול נגיש לבעלי מוגבולויות ביער בארי, שיאפשר לכל מי שיחפוץ ליהנות מיופיו של של היער

כלניות הנגב

מה אתם יודעים על פרח הכלנית? אריה וינוגרד מספר עובדות מעניינות על הפרח הכי אהוב בישראל

שיקום יער בארי

יער בארי נזקק לתהליך שיקום ארוך. הכירו את הפעולות שקרן קימת לישראל ביצעה כדי לשקם את אחד היערות המתוירים בארץ

טיול ליער קהילתי שוקדה

בצל עצי האיקליפטוס ממתין חניון מקסים המתוחזק על ידי קרן קימת לישראל, הרשות המקומית ותושבי האזור

חניון רעים ודרך מתקני המים

מהתקופה הביזנטית ועד המאה ה-20 שימשו מתקני המים את תושבי האזור. כיום נמצא ביער בארי דרך מתקני המים המתארת את אורך החיים של האדם ביער ובסביבתו
תגובה דרך פייסבוק

הוסף תגובה


שלח
האם לדווח על תוכן זה כלא ראוי?

כן
לא

מועדפים 0
#
חפש