שלח

או
להתחברות דרך פייסבוק
עוד לא נרשמת ל-e ירוק? להרשמה

e ירוק - מטיילים עם קקל
התנתק
התחבר
0
הנוף הנשקף מדרך נוף הרי נפתלי
צפו בטיול באתר המותאם למובייל
אזור המסלול: גליל עליון

כל המידע והמסלולים על הרי נפתלי

מרכס הרי נפתלי נשקפים הנופים המרהיבים של דרום לבנון, של עמק החולה, של החרמון ושל הגולן


רכס הרי נפתלי הוא השלוחה המזרחית של הגליל העליון. פסגותיו הגבוהות עולות בגובהן על 800 מ' מעל פני הים, ומורדות ההרים צונחים בתלילות אל עמק החולה ויוצרים חומת הרים מרשימה. מהמקומות הגבוהים ברכס נשקפים הנופים המרהיבים של דרום לבנון, של עמק החולה, של החרמון ושל הגולן. קרן קימת לישראל החלה בנטיעת יער הרי נפתלי בשנות ה-50, ועתה היער משתרע על פני כ-8,000 דונם. בדרום הרכס נמצאת בקעת קדש – עמק פורה ובו מטעי פרי רבים. הבקעה נוצרה מהתמוטטות תקרות של חללים תת-קרקעיים שנוצרו בעקבות המסת סלעים. 
במדרון המזרחי של הרכס פרצה קק"ל דרך נוף יפהפייה, שבה עובר גם שביל ישראל (דרך נוף הרי נפתלי). הדרך עבירה לרכב פרטי והיא עולה מאזור כפר גלעדי לראש המצוק באזור קיבוץ יפתח. לא הרחק משם, בצוק מנרה, פיתחה קק"ל שבילי רגל קצרים, שגם מהם אפשר לצפות בנופים המרהיבים של עמק החולה, הגולן והחרמון (טיול בשבילי צוק מנרה). 
דרך נוף מרהיבה אחרת יוצאת מהמחנה הצבאי מצפה עדי, לא הרחק מכפר גלעדי, ויורדת בצד הגבול עם לבנון למצפה דדו ולמושבה מטולה (דרך נוף ממצפה עדי למטולה). 
ברכס נפתלי קיימים גם אתרי עבר מרשימים. קק"ל הציבה מצפורים וחניוני דרך בפינות שונות של הרכס כדי להקל על המטיילים את השהות בשטח. לאתרים ובהם מצודת כ"ח, הכפר נבי יושע ומבצר הונין תוכלו להגיע על פי תיאור שני מסלולים המתאימים לרכב פרטי (טיול ברכב פרטי להרי נפתלי – כביש 866), (טיול ברכב פרטי מעמק החולה לבקעת קדש).  
  
טיול נעים. 

פרטים נוספים: הרי נפתלי

מפה

 

מסלולי אופניים

סינגל הרי נפתלי 

מסלולי טיול בהרי נפתלי:

טיול ברכב פרטי: מעמק החולה לבקעת קדש

דרך הנוף המיוחדת הזו מתחילה בעמק החולה ומסתיימת בבקעת קדש, וחושפת נופים דרמטיים ומפגישה את הבאים בדרכה עם אתרים מרתקים
נוף ממרומי דרך הנוף

דרך נוף הרי נפתלי

דרך הנוף בהרי נפתלי מתחילה ליד כפר גלעדי ועולה לצוק הגבוה בישראל (צוק מנרה). בדרך תוכלו ליהנות מנופי עמק החולה והגולן הנחשפים מכל צד של הדרך
המצפור בהר צפייה

דרך נוף מצפה עדי–מטולה

דרך נוף שהותאמה לרכב פרטי ומעניקה תצפיות מרהיבות על החרמון, על צפון הגולן, על עמק החולה ועל כפרי לבנון מנקודות מבט בלתי שגרתיות.
תגובה דרך פייסבוק

הוסף תגובה


שלח
שם: שעה: תאריך:
שלום רב
רכבתי ביום שני ה 29.4 בסינגל הרי נפתלי
יש המון קוצים אכזריים לאורך הסינגל
כל חויית הרכיבה נפגעת
לטיפולכם המסור אודה
ניצן דהן
דווח על תוכן לא ראוי הוספת תגובה לתגובה זאת
האם לדווח על תוכן זה כלא ראוי?

כן
לא

מועדפים 0
#
חפש