שלח

או
להתחברות דרך פייסבוק
עוד לא נרשמת ל-e ירוק? להרשמה

e ירוק - מטיילים עם קקל
התנתק
התחבר
0
פארק רמת מנשה
צפו בטיול באתר המותאם למובייל
אזור המסלול: החרמון

מסלולי טיול מומלצים ומידע חשוב על פארק רמת מנשה

רמת מנשה מציעה בכל עונה של השנה נופים מרהיבים, פריחה ייחודית וחניונים נפלאים לפיקניק
מרחב רמת מנשה הוא אזור שחושף "אופי ייחודי" - אזור כפרי אמיתי של גבעות נמוכות ובו נופי בתה, גבעות מיוערות, שדות מעובדים ומרעה, עמקים וערוצי נחלים, מעיינות ואתרי מורשת - נוף שהוא תוצר של יחסי אדם וסביבה. 
לא משנה מתי מגיעים לרמת מנשה – המקום תמיד אומר שלווה. בקיץ אפשר למצוא כאן מקלט מהחום בחניונים שבצל יערות הזורע. בחורף השדות המעובדים מכוסים בחיטה ואלה שנשארים בוּר מתמלאים בפריחה מרהיבה של כלניות בשלל צבעים, רקפות, עיריונים, סחלבים ועוד כהנה וכהנה. 
תושבי המועצה האזורית מגידו, המודעים היטב למזל שנפל בחלקם, הכריזו יחד עם קק"ל על 80 אלף דונם כמרחב ביוספרי, והמרחב זכה להכרה על ידי אונסק"ו. משמעות הדבר היא שמירה על הסטטוס קוו ועל אופי האזור בדורות הבאים. 
אחד האתרים המפורסמים ברמת מנשה הוא נחל השופט, פלג יפה ובו מפלונים קטנים, עצי אולמוס שעיר וערבה ושרידי טחנת קמח. השביל לאורך הנחל, מחניון החרובים עד לעין חשרת (מעיין אמי), נגיש לאנשים עם מוגבלויות.  
הכביש שחוצה את רמת מנשה מצומת אליקים לקיבוץ גלעד מעניק הזדמנות להכיר כמה מהאתרים המעניינים באזור – תצפיות נוף, עין מחוללים וחניון נופש על שם יופ וסטרוויל, הולנדי שפעל במלחמת העולם השנייה להצלת יהודים. בחודשים דצמבר עד ראשית מארס כדאי לסיים את הטיול בגבעת הרקפות שליד קיבוץ גלעד, מאתרי הפריחה המרשימים בישראל. 
בדרומה של רמת מנשה, סמוך לצומת מגידו, זורם עוד נחל קצר בשם נחל קיני. גם כאן נותרו שרידי טחנות קמח היסטוריות ופינות צל נעימות. וכמובן, איך אפשר בלי מסלולי רכיבה על אופניים, מסימני ההיכר של פעילות קק"ל ברחבי הארץ כולה וגם ברמת מנשה (שביל אופניים עין השופט – הזורע). 
 
טיול נעים. 

מידע נוסף על פארק רמת מנשה

מפה

נגישות

שביל נגיש בנחל השופט. שולחנות נגישים ברחבי הפארק

מסלול אופניים

פעילות לילדים

לפעילות מקוונת לילדים בפארק רמת מנשה לחצו על התמונה

פארק רמת מנשה

מסלולי טיול בפארק רמת מנשה:

נחל השופט

נחל השופט

בנחל שופט זורמים מים עד לימי הקיץ הראשונים והוא עובר דרך שדות ויערות. גלו את המסלול הנפלא בנחל השופט שחלקו היפה ביותר מונגש לכול.

טיול בנחל קיני

מסלול טיול קצר לכל המשפחה בחלקו המוצל של נחל קיני הזורם במורדות רמת מנשה
תגובה דרך פייסבוק

הוסף תגובה


שלח
שם: שעה: תאריך:
a
דווח על תוכן לא ראוי הוספת תגובה לתגובה זאת
עדי לוי
14:35
15.10.2017
b
דווח על תוכן לא ראוי
האם לדווח על תוכן זה כלא ראוי?

כן
לא

מועדפים 0
#
חפש