שלח

או
להתחברות דרך פייסבוק
עוד לא נרשמת ל-e ירוק? להרשמה

e ירוק - מטיילים עם קקל
התנתק
התחבר
0
פארק ירושלים
צפו בטיול באתר המותאם למובייל
אזור המסלול: הרי ירושלים

מסלולי טיול מומלצים ומידע חשוב על פארק ירושלים

בפארק ירושלים מגוון של מקומות בילוי בטבע, נחלים, עמקים ושבילים לטיול
שימו לב: הדרך המובילה ממחלף גולדה דרך פארק ירושלים לאנדרטת התאומים סגורה עקב עבודות להקמת הספורטק עד להודעה חדשה. רכב פרטי יכול להגיע לאנדרטה מכוון מוצא ומגרש החנייה של עינות תלם. לגבי אוטובוסים מדובר על מעבר של כחצי ק"מ על דרך עפר וזו החלטה של המדריך והנהג. אנחנו לא נוכל להמליץ.

שימו לב: הדרך לאנדרטת התאומים תהיה סגורה כשבועיים לרגל עבודות הטמנת קווי חשמל ובזק בדרך.


פארק ירושלים הוא מרחב טבע ונוף המקיף כחגורה ירוקה את הבירה. הוא משמש אזור פנאי ונופש לתושבי העיר ובה בשעה משמר את ערכי הסביבה והמורשת של הרי ירושלים. הפארק כולל ארבעה מרחבים – נחל צופים, עמק הארזים, עמק מוצא ונחל רפאים – המשתרעים יחד על פני כ-15 אלף דונם. בעתיד יחוברו המרחבים של הפארק יחדיו לרצף אחד של טבעת ירוקה מסביב לעיר.
בפארק תוכלו למצוא יערות נטועים וחורשים טבעיים, מדרגות של חקלאות מסורתית ובוסתנים, מעיינות הרריים קטנים ושפע אתרי עבר. פארק ירושלים מעניק מגוון רחב של מקומות בילוי בחיק הטבע ואפשרויות טיול ברגל ובאופניים.
בעמק מוצא, שהוא קטע מנחל שורק, נסלל שביל אופניים באורך של כ-3 ק"מ. בכתפי העמק צומחים יחד עצי חורש ים תיכוני ושרידי בוסתנים. בלב העמק נמצא מאגר בית זית המתמלא בחורף מי שיטפונות.
נחל צופים הוא ערוץ קצר המנקז את המורדות המערביים של רכס הר הצופים. המדרונות היורדים לנחל מכוסים ברובם ביער קק"ל. בין העצים תוכלו למצוא מערת קבורה מפוארת ושרידי מחצבה קדומה.
גם בעמק הארזים עובר שביל אופניים. תוכלו לבקר כאן באנדרטת ה-11 בספטמבר, אנדרטה מרשימה שהציבה קק"ל המנציחה את הנספים באסון מגדלי התאומים. תוכלו לרדת מהאנדרטה בשביל רגלי לעינות תלם או להגיע למקום ברכב וליהנות מגן שדה תלם שמפוזרים בו משחקי קופסה מוגדלים מפוסלים באבן מהעידן שקדם לאינטרנט ולטלפון החכם. 
נחל רפאים, מיובלי נחל שורק, ידוע במעיינותיו ובראשם עין לבן. תוכלו לצעוד למעיין בשביל רגלי היורד מאזור שכונת קריית מנחם לעין לבן דרך גיא ובו כמה מעיינות קטנים ונחמדים (מעיינות רכס לבן).

טיול נעים. 

מידע נוסף על פארק ירושלים

מפות

להורדת מפה של פארק ירושלים - ארזים לחצו כאן
להורדת מפה של פארק ירושלים - מוצא לחצו כאן
להורדת מפה של פארק ירושלים - עמק רפאים לחצו כאן
להורדת מפה של פארק ירושלים - הר הצופים לחצו כאן

נגישות 

שבילים ושולחנות נגישים לבעלי מוגבלויות ביער ירושלים

אתר

לאתר פארק ירושלים לחצו כאן

מסלולי טיול בפארק ירושלים:

מאנדרטת ה-11 בספטמבר לעינות תלם

מסלול טיול מאנדרטת ה-11 בספטמבר שהוקמה לזכר הנפגעים באסון התאומים ועד עינות תלם הכוללת שלושה מעיינות קטנים הנובעים ממצוק

טיול למעיינות רכס לבן

מסלול טיול רגלי בין מעיינות רכס לבן (מצפון לעמק רפאים) - עין א-סיף, המעיין התיכון, עין אל-בלד, נחל רפאים ועין לבן

עמק הארזים: טיול לגן שדה תלם

אתר משחקים מיוחד בגן לאומי עינות תלם שבו פסלי משחק עשויים אבן המתאימים לילדים ולמבוגרים כאחד
תגובה דרך פייסבוק

הוסף תגובה


שלח
האם לדווח על תוכן זה כלא ראוי?

כן
לא

מועדפים 0
#
חפש