תפריט
התחבר
התנתק
להורדת האפליקציה:
english
כושר גופני סביר וניסיון ברכיבת שבילים (סינגלים)

מידע

מפות

waze

סינגל יער שגב

רמת רכיבה:
בינונית
13.5 ק"מ
צפון
גליל מערבי, גליל תחתון
כיוון רכיבה:
עם כיוון השעון
טיפוס מצטבר:
300 מ'
ירידה מצטברת:
300 מ'
נקודות עניין
  • מסלול מעגלי
דרג את המסלול
הדפס
הוסף למועדפים
אם אתם מחפשים חוויית רכיבה המשלבת הכל מהכל - גם נופים מרהיבים, גם "עבודה" וגם ירידות רוויות אדרנלין, אל תפסחו על ביקור במשגב!

תנועה עממית כבדה של מקומיים חובבי רכיבת הרים מיתגה את יער שגב כפארק האופניים הצפוני של ישראל. סינגל משגב המשובח שאותו תכנן עמרי זרח, ההוגה הראשי של הפארק, מספק לכל רוכבי האופניים בארץ את המיטב שיש ליער להציע באריזה אחת ברורה, זורמת ומהנה להפליא.

+ הצג את כל המידע

הוראות הגעה

מבואת חניון יער שגב – מכביש 805, כ-4.5 ק"מ מזרחית לצומת יבור או כ-5 ק"מ מערבית לצומת משגב, נכנסים דרומה לחניון וחונים.
מבואת משגב – מכביש 784, מעט דרומית לצומת משגב, פונים לכיוון רקפת (כביש 7963) ומיד ימינה לכיוון המועצה האזורית משגב. בכיכר פונים ימינה, חולפים על פני חניון בריכת השחייה וחונים.


תיאור המסלול

יער שגב שוכן על שלוחה ארוכה הגולשת מערבה ממרומי הגליל התחתון לכיוון הים התיכון. הוא טומן בחובו נופים גליליים מובחרים, חורשים ויערות נטע אדם מגוונים עם צמחייה ים תיכונית עשירה הפורחת בחורף ובאביב ושבילי אופניים מובחרים ומאתגרים.
מכיוון שהמסלול יושב על שלוחה, הוא מזכיר מסלולים באירופה הבנויים גם הם משני חלקים מובהקים – בחלק הראשון בעיקר מטפסים, ובחלק השני בעיקר טסים בירידות (אם מתחילים ממבואת חניון יער שגב, אחרת מתחילים בירידות ומסיימים בעליות), ושני החלקים משתלבים היטב בנופים הגליליים הירוקים, הדומים ביותר לאירופה שיש לנו.
אפשר לרכוב בשביל בכל מזג אוויר, אם כי מומלץ להמתין יום-יומיים אחרי הגשם כדי לא לגרום לו נזק. הרכיבה היא אך ורק בכיוון המסומן – עם כיוון השעון.
 
פרטי המסלול:
אורך: 13.5 ק"מ, גובה מצטבר: 300 מ', רמת רכיבה: בינונית.
הסינגל מסומן בשטח על ידי סימון שבילים אדום כמו גם על ידי "טיפות" לבנות עם רוכב אופניים בתוכן, שהשפיץ שלהן מצביע על כיוון התנועה.


סיפור דרך

ממבואת חניון יער שגב נתגלגל בדרך הכורכר שמשמאל לשלט המבואה ולאחר מרחק קצר נפנה שמאלה עם סימון הסינגל לקטע חימום קצר בעלייה מתונה בדרך הכורכר. לפנינו מסתער עלינו הסינגל עם עלייה מעט תלולה זרועה בסלעים כדי שנבין שהוא לא בא לשחק.
אנחנו, לעומת זאת, כן באנו לשחק, ולכן אנחנו לא נבהלים מההתנפלות שלו. כשנמשיך הלאה נגלה שלא רק שהשד אינו נורא, אלא שהוא גם מהנה מאוד.
הסינגל ממשיך ומטפס את דרכו ביער, מתפתל בין העצים השונים, יוצא לקרחות יער מקסימות וצולל חזרה פנימה, מעביד אותנו קשה, אך גם יודע לפנק מדי פעם בירידות קצרות.
לאחר 5.6 ק"מ הסינגל גולש לדרך הנוף בסימון ירוק, סמוך לגדר היישוב עצמון. נראה את המשך הסינגל עובר סמוך אלינו בתוך היער, אך לא נתפתה ונמשיך 400 מ' בהמשך דרך הנוף ונפנה ימינה ליד שילוט בעמוד עץ אל המשך הסינגל (זו נקודת הכניסה לסינגל למגיעים ממבואת משגב). אנו מתחילים את הדרך חזרה, אך כמו שהמסלול ידע לפנק אותנו בירידות קצרות תוך כדי העלייה, גם בדרך חזרה נגלה שיש עליות בירידה, והן בנויות יפה כל כך במסלול עד שהתענוג פשוט אינו נגמר – מדרגות סלע בכל הכיוונים, סיבובים וברמים גבוהים ובנויים ששומרים על רמת אדרנלין גבוהה ועל אושר צרוף.
הסינגל יוצא לקטע יפהפה המשקיף על הר שכניה, על הכפר כאבול ועל הים התיכון המנצנץ מרחוק, ואז חוזר אל מעמקי היער לטיפוסון אחרון לפני רכבת ההרים המטורפת המשיבה אותנו אל תחילת המסלול.
 
ממבואת משגב – נמשיך בכביש ומיד נפנה שמאלה, בכיכר ימינה ולאחר 200 מ' נראה את הכניסה לסינגל משמאל. הגענו לנקודת הכניסה העליונה לסינגל כפי שהיא מתוארת לעיל. כשמגיעים בתחתית הסינגל לדרך המטפסת אל מבואת יער שגב, פונים אחרי 50 מ' ימינה לתחילתו של הטיפוס במסלול, לפי התיאור לעיל, וממשיכים בו עד שחוזרים לנקודה שבה נכנסנו לסינגל, שם ממשיכים עם סימון השבילים הירוק עד לכיכר, פונים שמאלה ואז ימינה אל הרכב.למי תודה למי ברכה

את הפרויקט תכננה וניהלה כמי זריהן-הלר. 


מידע כללי נוסף

יער שגב הוא יער מעורב הכולל מבחר עצים רחבי עלים כמו אלות, אלונים, חרובים וכליל החורש, ועצים מחטניים כמו ברושים ואורנים. ה"תודה והברכה" לכך מגיעה לכנימת המצוקוקוס הארצישראלי, שחיסלה את חלקות היער שבהן שגשג אורן ירושלים בתחילת שנות ה-90 וכתוצאה מכך כמחצית משטחו של היער חודש במינים שונים ומגוונים המבטיחים את קיומו בעתיד כיער בר קיימא.
 
שביל האופניים נבנה בשותפות עם המועצה האזורית משגב והוא חלק ממערך שבילים גדול המתוכנן באזור, כולל סינגל מעגלי נוסף שיפותח מעברו הצפוני של כביש 805 וכן שביל יוממות סלול שיעבור מתחת לכביש 805 ויאפשר לתלמידים להגיע לבית הספר האזורי על אופניים.

יער שגב
 
דרך נוף יער שגב כתב וצילם: אילן שחם
מפה: נגה מזרחי, נגה עיצוב גרפי
תאריך עדכון אחרון: 19.5.2016
כללי רכיבה בטוחה בשטח של קק"ל >>
לפני צאתכם למסלול הטיול מומלץ להתעדכן ב"קו ליער", מוקד המידע של קק"ל,
בשינויים הרלוונטיים למסלול 1-800-350-550

הוסף תגובה


שלח
שם: שעה: תאריך:
סינגל מאתגר באזור נפלא תשמרו לנו על היער לפני שיבנו בו עוד שכונה ..
דווח על תוכן לא ראוי הוספת תגובה לתגובה זאת
מערכת האתר
11:34
14.02.2016
תודה על המחמאה, נשמור גם נשמור :)דווח על תוכן לא ראוי
שם: שעה: תאריך:
1 - מכיון שהסינגל הוא חלק ממארג שבילים אני מציע להתחיל בבדיקת כל צומת של הסינגל עם שביל/דרך וגם כל פנייה חדה (90 מעלות או יותר) של הסינגל.

2 - בנוסף יש לי חשד קל שהסימון הראשון בתחילת השביל בסמוך לכביש 805 שולח את הרוכב לסינגל בכוון נגד השעון (אני מסתמך על משוב מחבר שרכב איתי אתמול)
דווח על תוכן לא ראוי הוספת תגובה לתגובה זאת
מערכת האתר
09:13
01.06.2016
מאיר תודה לך על המידע, אנחנו מעבירים אותם לבירור אצל אנשי השטח שלנו.
דווח על תוכן לא ראוי
שם: שעה: תאריך:
קק"ל עבדה בתקופה האחרונה בדילול של היער בעיקר בחלקו התחתון של הסינגל. נראה שהעבודות הסתיימו אך הסינגל בחלקו התחתון לא שוקם והרכיבה שם מהווה סכנה של ממש. ישנן שאריות של ענפים גדולים בחלק מהמקומות הסינגל נעלם והגורם העיקרי שמפריע הוא שבחלקים גדולים הסינגל הפך לפודרה מסוכנת לרכיבה. החלק התחתון של הסינגל בירידה הוא הדובדבן של כל הסינגל קטע זורם ומהיר בתוואי שטח יפה וחבל שזה מצבו כבר מספר שבועות.
דווח על תוכן לא ראוי הוספת תגובה לתגובה זאת
מערכת האתר
08:37
10.07.2016
צחי תודה על המידע, העברנו אותו לאנשי השטח שלנו.
דווח על תוכן לא ראוי
צחי ש
13:16
12.08.2016
עבר למעלה מחודש מהודעתי הקודמת והמצב רק הפך גרוע יותר. חלקו התחתון של היער נהרס לגמרי ולא תוקן וטופל לאחר העבודות שקק"ל עשו במקום . סכנה של ממש לרכב בחלק זה של היער והסינגל המדהים שהיה שם שאין רבים כמותו בארץ נהרס לגמרי ובלתי רכיב.
דווח על תוכן לא ראוי
מערכת האתר
13:09
15.08.2016
צחי שלום רב,

שלח אלינו בבקשה לכתובת המייל שבהמשך את מספר הטלפון שלך כדי שאיש השטח שלנו יוכל לשוחח אתך ולהבין על מה מדובר. 

שלח את הטלפון לכאן: bikekkl@eyarok.org.il

דווח על תוכן לא ראוי
שם: שעה: תאריך:
כל הכבוד לקק"ל ! אחרי שתי תלונות באתר על מצב הסינגל יצר איתי קשר אלי היערן ובעקבותיו ביצעתי סיור בשטח עם סמי להראות את המפגעים. יומיים לאחר מיכן תוקנו כל המפגעים והסינגל הוחזר ברובו לקדמותו .
תודה רבה לאלי היערן שהוביל את התהליך לרפי סגנו וסמי איש השטח .
דווח על תוכן לא ראוי הוספת תגובה לתגובה זאת
מערכת האתר
09:08
04.09.2016
תודה צחי, שמחנו לעזור :)
דווח על תוכן לא ראוי
שם: שעה: תאריך:
מצטרף לבקשת הרוכבים היום פקדתי את המקום, וחבל שלא ניתן לשלוח תמונה של המסלול שעשיתי עם ההתברברות שם עקב אי סימון לא ברור של השבילים
דווח על תוכן לא ראוי הוספת תגובה לתגובה זאת
מערכת האתר
08:33
23.02.2017
אסי שלום,

האם תוכל לפרט היכן נתקלת בבעיה בסימונים?
דווח על תוכן לא ראוי
שם: שעה: תאריך:
רכבתי היום בסינגל 18.7.20
מקום מהמם.
הבעיה היא שאין סימון. כמעט כל הרוכבים שהיו היום (יום שבת) בשטח הלכו לאיבוד בצורה כזו או אחרת.
אנא מכם סמנו בברור את הסינגל.רוכבים שמחכים כל השבוע לבוא לרכב הולכים לאיבוד ומסתבכים ביער.
כמו כן התריעו בפניכם בעבר על בעיה זו (סימון בשטח)
מדוע אתם לא מסדרים????
תודה.
דווח על תוכן לא ראוי הוספת תגובה לתגובה זאת
האם לדווח על תוכן זה כלא ראוי?

כן
לא
צילם: אילן שחם
חובה להזין כתובת מייל
שלח

או
להתחברות דרך פייסבוק
עוד לא נרשמת ל-e ירוק? להרשמה