תפריט
התחבר
התנתק
להורדת האפליקציה:
english
כושר גופני סביר וניסיון ברכיבת שבילים (סינגלים)

מידע

מפות

waze

סינגלי יער חגית ובת שלמה

רמת רכיבה:
בינונית
24 ק"מ
צפון
כרמל
כיוון רכיבה:
נגד כיוון השעון
טיפוס מצטבר:
360 מ'
ירידה מצטברת:
360 מ'
נקודות עניין
  • מים ומעיינות
  • פריחה
  • מסלול מעגלי
דרג את המסלול
הדפס
הוסף למועדפים
זוג סינגלים עתירי פריחה (באביב) ממתינים לרוכבי האופניים בצפון הקרוב, ניתנים לרכיבה ביחד או לחוד.
23.05.22
המסלול סגור עד להודעה חדשה בשל עבודת הרחבת רצועת קו גז וחפירות החוסמות קטעים בסינגל.

בקצה הצפוני של כביש 6 ממתינים לנו שני סינגלים נהדרים הטובלים בפריחה מרהיבה. עם מיקום מאוד נגיש ושתי לולאות לבחור או לחבר, הסינגלים הללו מהווים אפשרות מצוינת לקוויקי בצפון, לצאת קצת מן המגרש הביתי, בלי לחרוג ממגבלות שעת גג.
 
+ הצג את כל המידע

הוראות הגעה

מבואת חניון חגית - בקצה הצפוני של כביש 6 יורדים לכיוון זיכרון יעקב, ואז פונים ימינה לתחנת הכוח חגית. אחרי כ - 300 מ' פונים ימינה לדרך עפר (שילוט קטן "חניון חגית") נוסעים כק"מ ומגיעים למגרש חניה קטן.

תיאור המסלול

סינגלי יער חגית ובת שלמה נבנו מסביב לתחנת הכוח "חגית" של חברת החשמל, ביוזמתה ומימונה של החברה, כמחווה ללקוחות חברת החשמל אשר עברו לקבלת חשבונות אלקטרוניים ובכך הועילו לסביבה על ידי חסכון גדול בנייר. מדובר בשתי לולאות, המזרחית מקיפה את תחנת הכוח ואורכה כ-7 ק"מ, והמערבית, שאורכה כ-17 ק"מ גובלת ביישוב בת-שלמה ובכך מאפשרת חיבור למסלולים בהר חורשן או יער חוף הכרמל. מבנה הלולאות מאפשר, כמובן, בניה של מסלולים באורכים שונים לפי הזמן הפנוי, היכולת והחשק.
המסלולים, בעיקר סינגל בת שלמה, נוחים לרכיבה ומתאימים גם לרוכבים מתחילים ולמשפחות, אם כי כמו כל סינגל טוב, כשמגבירים את המהירות ניתן גם בו להגיע לשיאי אדרנלין.
רובו של המסלול עובר בשטח פתוח, כך שהוא פחות מומלץ בקיץ כשהשמש קופחת, ולעומת זאת באביב הוא ירוק ופורח עד כדי כאב.
שימו לב כי הסינגל הינו חד כיווני ויש להקפיד לרכב בכיוון המשולט, נגד כיוון השעון.
 
פרטי המסלול:
סינגל יער חגית - אורך 7 ק"מ, גובה מצטבר 120 מ', רמת רכיבה בינונית.
הסינגל מסומן בשטח על ידי "טיפות" עם רוכב אופניים בצבע שחור בתוכן על רקע צהוב, כאשר השפיץ של הטיפה מצביע על כיוון התנועה.
סינגל בת שלמה – אורך 17 ק"מ, גובה מצטבר 240 מ', רמת רכיבה בינונית.
הסינגל מסומן בשטח על ידי "טיפות" עם רוכב אופניים בצבע סגול בתוכן על רקע צהוב, כאשר השפיץ של הטיפה מצביע על כיוון התנועה.
הסינגל המלא (לולאה מזרחית + לולאה מערבית) - אורך 24 ק"מ, גובה מצטבר 360 מ', רמת רכיבה בינונית.


נתן להרחיב את הרכיבה לכיוון סינגל יער חוף הכרמל.

סיפור דרך

סינגל יער חגית (לולאה מזרחית): 
נצא לדרך מזרחה מן החניון, תחילה על המשך דרך העפר, ובמהרה השילוט יוריד אותנו ממנה אל הסינגל. הסינגל מטפס מעט, מתפתל, עובר דרך חורש נאה ויורד דרומה לכיוון מעבר ערוץ. רגע לפני המעבר נפגוש את "שביל האנרגיות המתחדשות", כאן מומלץ לעזוב לרגע את הסינגל ולפנות שמאלה עם השביל אשר יוביל אותנו לאחר 300 מ' לבריכה קטנה החבויה בערוץ הנחל – עין תות.
לאורך נחל תות ישנן ארבע נביעות, וזו אחת מהן, היוצרת כאן בריכה יפיפיה בלב צמחיית הנחלים העוטפת את הנחל. לאחר שנתרשם מן המעיין, נחזור אל סוסי הברזל (והאלומיניום והקרבון), נחזור עם השביל במורד הערוץ ונפנה שמאלה להמשכו של הסינגל, תוך חצייה רטובה של הנחל. השביל ממשיך על הדאבל, ובמהרה נכנס חזרה לסינגל ומתחיל בטיפוס ארוך ויפה עד מעל תחנת הכוח. עוד קטע קצר בדאבל ואז שוב סינגל. מימין לסינגל נוכל לזהות עמדת תצפית ומומלץ לעשות סטייה קטנה אליה.
הגענו אל מצפור יער חגית הצופה אל תחנת הכוח והסביבה, ובה מקומות נוחים להפסקת קפה, כמו גם שלטי הסבר. נחזור אל הסינגל ונמשיך איתו תוך שהוא גולש מטה מעברה השני של תחנת הכוח, שם, סמוך לדרך היורדת דרומה, נשמור על הימין, נחצה את הדרך ונגיע למפגש סינגלים. מכאן ניתן להמשיך ללולאה המערבית.
נמשיך בסינגל השמאלי יותר אל הגראנד פינאלה של הסינגל – ירידה נהדרת בתוך הפריחה המשגעת. נגיע למטה בהיי, נפנה ימינה עם הדאבל לחציית נחל רטובה (או מעבר יבש על הסלעים מימין), נחצה את כביש הגישה לתחנת הכוח ונמשיך עד הרכבים הממתינים.
 
סינגל בת שלמה (לולאה מערבית):
במפגש הסינגלים בתיאור הלולאה המזרחית נפנה חזק ימינה אל הלולאה המערבית. לחילופין, אם רוצים לרכב רק את הלולאה המערבית, נצא מן החניה חזרה בדרך בה הגענו עם הרכב, נחצה את כביש הגישה לתחנה ונמשיך לדרך שבצדה השני, היורדת מעט ואז מתחילה בטיפוס. לאחר כ-700 מ' של טיפוס נפגוש את הלולאה המזרחית, כאן נפנה שמאלה ואז ימינה במפגש הסינגלים אל המשך הלולאה המערבית.
מצפים לנו כעת ארבעה קילומטרים וחצי משגעים של סינגל זורם עם נוף לכרמים וגבעות ירוקות מתגלגלות שמסתיימים בקטע מטריף בתוך חורש מקסים עם ירידת סרפנטינות משולבת ברמים גדולים ועלייה בסרפנטינות עד למפגש עם דרך כורכר רחבה.
בדרך נפנה שמאלה ונשתלב ימינה עם המשך הסינגל בעוד עלייה נהדרת שבסופה נוף מרהיב של שיפולי הכרמל והגבעות העגלגלות של הר חורשן ולא פחות חשוב מכך, עוד ירידה מטמטמת.
כעת הסינגל מתחיל לחזור מזרחה, תחילה פחות או יותר לאורך קו גובה, ולאחר מכן בירידות מטריפות לאורך השלוחות, ועליות בריאות מצדן השני.
לבסוף נגיע חזרה אל המפגש עם הלולאה המזרחית, כאן מסתיימת הלולאה המערבית. נפנה חזק ימינה אל הגראנד פינאלה של כל המסלול – ירידה נהדרת בתוך הפריחה המשגעת. נגיע למטה בהיי, נפנה ימינה עם הדאבל לחציית נחל רטובה (או מעבר יבש על הסלעים מימין), נחצה את כביש הגישה לתחנת הכוח ונמשיך עד הרכבים הממתינים.


למי תודה למי ברכה

פרויקט סינגל יער חגית-בת שלמה קרם עור וגידים בזכות מיכה סילקו, פנינה צייזלר ופנינה לבנון מקק"ל ואשר אלעד מחברת החשמל. הסינגל נפרץ במימון משותף קק"ל-חברת החשמל

מידע כללי נוסף

יער חגית הינו מיזם המשותף לקק"ל ולחברת החשמל, במטרה לעודד חברות גדולות לפעול בצורה אקולוגית וידידותית לסביבה. בתחנת הכוח חגית, סביבה נטע היער, משתמשים בגז טבעי, הידידותי יותר לסביבה, ומי הרכז המהווים תוצר לוואי של תהליך הפקת החשמל משמשים להשקיית הצמחייה באתר עצמו ובעצי היער שנטעו מסביב.
בתחנת הכוח ננקטו אמצעים רבים נוספים לשמירה על איכות הסביבה, כגון טכנולוגיות חדישות לניקוז מי שפכים תעשייתיים ומניעת זיהום הקרקע, ואמצעים ייחודיים לניטור הפליטה מן הארובות, צמצום התאורה והרעש.


למידע נוסף באתר אי ירוק >>
כתב וצילם: אילן שחם
תאריך עדכון אחרון: 3/3/2019
מפה: נגה מזרחי עיצוב גרפי

הוסף תגובה


שלח
שם: שעה: תאריך:
הייתי בסינגל לראשונה בשבת האחרונה, אחלה סינגל - תודה לכל העוסקים במלאכה.
הערה אחת למערכת, נכנסו לסינגל דרך בת שלמה, לא קיים שום סימון על השביל הלבן מבת שלמה על החיבור לסינגל - כך שכמעט ופספסו את הכניסה.
אשמח את תוסיפו סימון על הדרך הראשית מבת שלמה לכיוון הסינגל (בנוסף נדרש לעבור שער בקר שצריך להקפיד לסגור - גם את זה אפשר לשנות ע"י התקנת מעבר בקר לאופניים)

תודה מראש
שחר
דווח על תוכן לא ראוי הוספת תגובה לתגובה זאת
מערכת
10:36
31.03.2016
שחר תודה לך על המחמאות :) ואת ההערות העברנו לאנשי השטח שלנו לבירור וטיפול. רכיבות טובות ומהנות!
דווח על תוכן לא ראוי
שם: שעה: תאריך:
הייתי שישי האחרון במסלול המלא. הרבה אבנים על המסלול ומרעי בישין אחרים. הפרות שרועות שם הופכות את האדמה וכך גם מגלות את האבנים והופכות את הבוץ לדביק ובכלל בוצי יותר. רק חלקים קטנים של המסלול זורמים ומהנים.
דווח על תוכן לא ראוי הוספת תגובה לתגובה זאת
שם: שעה: תאריך:
היום עשיתי את הלולאה המערבית, מאוד מהנה ב-9 הקילומטרים הראשונים , מהיר מאוד וזורם, 10 ק"מ אחרונים מלאים באבנים ולא מהנים בכלל.
דווח על תוכן לא ראוי הוספת תגובה לתגובה זאת
שם: שעה: תאריך:
לצערי סינגל חגית מלאה באבנים וממש לא כיף לרכב שם , למה אתם לא מטפלים בזה ...זה גם היה לפני שנה
דווח על תוכן לא ראוי הוספת תגובה לתגובה זאת
שם: שעה: תאריך:
היום רכבתי בלולאה המזרחית. הסינגל נהדר ! משולט היטב ובנוי כהלכה. הדרדרת קצת פוגמת בהנאה אך גם מהווה אתגר למתמרנים :-).
לא מצאתי את שילוט הכניסה לסינגל המערבי מהשביל האדום שחוצה את בת שלמה. לפי המפה (קובץ PDF ) יש כניסה מבת שלמה אך לא ראיתי שילוט.
בסה"כ זוג סינגלים נחמד. ניקוי האבנים בהחלט יכול לעזור.
תודה רבה
דווח על תוכן לא ראוי הוספת תגובה לתגובה זאת
שם: שעה: תאריך:
לא מומלץ!
רכבתי היום את הסינגל. הוא היה לא רכיב בעליל. קודם כל קו הגז החדש חותך את הסינגל ולמעשה לא מאפשר מעבר בחלק ממנו. נוסף על כך בעונה הזאת הצמחיה (ובעיקר הקוצים) מכסים על כל הסינגל. השביל עצמו לא נעים לרכיבה, מלא אבנים וחרא של פרות. בקיצור אחרי ששבוע שעבר רכבנו בסינגל המופתי של יער חוף הכרמל סינגל בת שלמה התברר כאכזבה.
למזלי קיצרו את הסינגל מ17 ק"מ ל12 ק"מ.
בכל אופן, תמשיכו בעבודה המבורכת של בניית סינגלים נוספים בארץ. תודה
עומר
דווח על תוכן לא ראוי הוספת תגובה לתגובה זאת
דורון
16:31
05.05.2019
גם סינגל חגית מלא בקוצים וחסום בחלקו. מאד לא מומלץ
דווח על תוכן לא ראוי
שם: שעה: תאריך:
רכבנו היום את סינגל בת שלמה וקטע מסינגל חגית עד מעיין עין תות וחזרה.
ראשית סינגל בת שלמה פתוח לכל אורכו וסיימו את הנחת צינורות הגז באזור זה.
נראה שהסינגל לא מתוחזק באופן שוטף וחבל. ב 4 ק"מ הראשונים יש המון קוצים שמצליפים ברכיבה ובחלק מהמקומות הקוצים סגרו על הסינגל ונעלם התוואי שלו רק בזכות מסלול שהורדנו ל GPS הצלחנו למצוא את דרכנו . באיזור שעבדו על הנחת צינורות הגז יש להוסיף סימונים לכניסה לסינגל . לאחר כ 4 ק"מ הסינגל רכיב יותר ללא קוצים אך בהרבה קטעים יש אבנים ודרדרת שפוגמים בזרימה ובאיכות הרכיבה. הסינגל אמור להיות באורך 17 ק"מ אך בפועל הוא 12 ק"מ יש שתי טבעות שכנראה בוטלו הסימונים בשטח מפנים למסלול של ה 12 ק"מ . כשאיתרנו את הכניסה לאחת הטבעות בשטח היא הייתה מלאה בקוצים ולכן ויתרנו עלייה.
בסינגל יער חגית רכבנו עד מעיין עין תות . להלן הסבר מדויק יותר כיצד להגיע למעיין. לאחר חציית החורשה (היחידה באזור ולכן לא ניתן לפספס) מגיעים לשביל דאבל יש לפנות שמאלה ולעלות בו כ 100 מטרעד שרואים מעבר בקר להולכי רגל מצד ימין של השביל. להיכנס דרך מעבר זה וללכת לכיוון הצימחיה שמולו. בריכה קטנה ורדודה ולא הכי מזמינה להיכנס.
לסיכום: סינגל בת שלמה במצבו הנוכחי לא מומלץ לרכיבה . במידה ויטופל ע"י קק"ל כנראה יזרום ומומלץ לרכיבה באביב בפריחה כי רובו בשטח פתוח .
צחי
דווח על תוכן לא ראוי הוספת תגובה לתגובה זאת
מערכת אתר
07:23
22.10.2019
צחי שלום ותודה על המידע המפורט. העברנו את כל האמור אל הגורמים הרלוונטיים לבירור ונטפל בהתאם להנחיותיהם. 
דווח על תוכן לא ראוי
שם: שעה: תאריך:
רכבתי אתמול 3.5.20 בסינגל בת שלמה, המסלול רובו ככולו מכוסה בצמחייה לרוב קוצים ההופכים את הרכיבה ללא נעימה בעליל. בחלקו האחרון 5 קמ אחרונים כבר איבדנו את הסינגל. מחייב עבודת תחזוקה דחופה בעיקר דילול הסץמצחייה מתוואי הסינגל.
דווח על תוכן לא ראוי הוספת תגובה לתגובה זאת
יהודה
08:10
10.05.2020
נתנאל תודה.
יום לפני הרכיבה קראתי את ההודעה שלך וביטלתי...
לכל העוסקים במלכה ראשית כל המון תודה מכל הלב !!!
שנית, כשהמסלול יהיה שוב רכיב נשמח אם תודיעו באתר.
מחכים ומצפים !
דווח על תוכן לא ראוי
שם: שעה: תאריך:
סינגל בת שלמה במצב גרוע ביותר, המון קוצים גבוהים, את חלקו האחרון אי אפשר לרכוב
דווח על תוכן לא ראוי הוספת תגובה לתגובה זאת
ניר
18:01
01.01.2021
רכבתי היום את סינגל בת שלמה, הוא במצב מעולה, אין בכלל קוצים.
יש קצת אבנים על הסינגל, אבל ככה זה לא?
יש פריחה מדהימה ונראה כמו חו"ל
דווח על תוכן לא ראוי
שם: שעה: תאריך:
שלום. רכבתי היום 25.2.21 את סינגל חגית ובת שלמה.
האזור מדהים ופריחה משגעת. מעברי המים באזור חגית בעייתיים. סינגל בת שלמה בחציו הראשון זורם אבל אחכ לא רכיב במספר מקומות. חלק מהפניות המעגליות בחלק האחרון שלו בכלל לא מתוחזקות ואי אפשר לרכב עליהן ולכן אין ברירה אלא לחתוך ולקצר. חבל כי זה סינגל מהמם בפוטנציאל שלו.
דווח על תוכן לא ראוי הוספת תגובה לתגובה זאת
שם: שעה: תאריך:
רכבנו אתמול את סינגל בת שלמה בעקבות ההמלצה של ניר מ - 1.1.21
הפריחה משגעת והנוף מקסים והשילוט היה מאד ברור.
בחלקו השני של הסינגל בערך החיות עברו על הדרך וסימני הרגליים שלהם הפריעו מאד לרכיבה, נוסף על כך אבנים ודרדרת ובהמשך ענפים וקוצים .. ממה שהפכו את הסינגל לפחות כייפי ופחות זורם .
דווח על תוכן לא ראוי הוספת תגובה לתגובה זאת
שם: שעה: תאריך:
סינגל חגית בסדר
בת שלמה חצי ראשון ממש טוב
חצי שני גרוע
אין שביל אין סימון
לא עוזר קובץ ניווט
ממש חבל
גם מה שיש לא רכיב
דווח על תוכן לא ראוי הוספת תגובה לתגובה זאת
שם: שעה: תאריך:
שלום ... רכבתי בהרבה סינגלים של קקל בארץ והיה מעולה !!!
סינגל חגית + בת שלמה לא רכיב ! וחבל ! הפוטנציאל שם ענק ...סינגל חגית מלא קוצים ועשבים גבוהים ..סינגל בת שלמה מלא עשבים + קוצים + אבנים + הסינגל נעלם ולא יודעים לאן להמשיך ! ירדנו עשרות פעמים מהאופניים לחפש את הסינגל ... אני מתפלא על קקל .. תחזוקה בסינגלים האלו היא 0 ...כאחד שנהנה מאוד מהסינגלים המטופחים של קקל משתי אלו התאכזבתי קשות .
דווח על תוכן לא ראוי הוספת תגובה לתגובה זאת
האם לדווח על תוכן זה כלא ראוי?

כן
לא
צילם: אילן שחם
חובה להזין כתובת מייל
שלח

או
להתחברות דרך פייסבוק
עוד לא נרשמת ל-e ירוק? להרשמה