תפריט
התחבר
התנתק
להורדת האפליקציה:
english
Alternate Text
דרום // הנגב הצפוני

מסלולי רכיבה וסינגלים באזור בארי

עמוד זה יקשר אתכם לכל מסלולי הרכיבה באזור בארי ומכאן תוכלו לבחור במסלול המועדף עליכם.

לציבור הרוכבים שלום,
עבודת סימון השבילים המחודשת הסתיימה. מעתה ניתן לסרוק את הברקוד המופיע על שלט הכניסה ולצפות במפה המעודכנת דרך הטלפון הנייד.

רשת מסלולי האופניים הענפה המקיפה את אזור הגבעות מסביב לקיבוץ בארי הפכה לא מכבר לאתר רכיבה אהוב על קהילת הרוכבים בארץ ומוערך על ידה. הקרקע באזור לרוב חולית ונטולת אבנים וסלעים, מה שמבטיח חוויית רכיבה נעימה וזורמת. ואם לא די בכך, אדמת הלס המכסה את רוב האזור, שכידוע אינה סופחת נוזלים, נותרת יבשה יחסית גם לאחר ימים גשומים, ולכן בניגוד לאזורים אחרים שבהם נותר בוץ דביק, באזור הזה אפשר לרכוב במסלולי האופניים כמעט בכל מזג אוויר. הגבעות המנוקדות בעצי איקליפטוס והחמוקיים שביניהן הופכים בתקופת החורף והאביב לגן עדן לחובבי הפריחה – מרבדים אינסופיים של כלניות ושאר פרחי שדה מכסים את הגבעות בעלווה ירוקה המנוקדת בכתמי צבע מרהיבים. הנופים הייחודיים, הפריחות המרהיבות (בעונה) ומגוון מסלולי הרכיבה המתאימים לרוכבים בכל הרמות מבחינת אורכם והאתגרים שהם מציבים, לא מותירים מקום לספק באשר לכדאיות הנסיעה למקום.
בבארי אפשר כאמור לרכוב כל השנה, והאזור פופולרי מאוד בחורף. גם כשבמרכז יורדים גשמי זעף, המסלולים לרוב כשירים לרכיבה, אלא אם כן ירדו במקום גשמים כבדים (ובכל מקרה מומלץ להתקשר לבדוק טרם יציאה). בנוסף למסלולי הטיול הרבים באזור בארי, קק"ל הכשירה עבורכם בבארי שלושה מסלולי רכיבת אופניים: המסלול הכתום, מסלול קצר בן כ-8 ק"מ המתאים לרוכבים מתחילים ומשפחות; המסלול הכחול, כ-12 ק"מ אורכו המיועד לרוכבים בעלי כושר וניסיון רכיבה בינוניים; והמסלול האדום (או בשמו המוכר "סובב בארי") המיועד לרוכבים מיומנים בעלי כושר טוב ומוביל את הרוכב בו לסיור בן כ-24 ק"מ הכולל את המיטב שיש לבארי להציע. בנוסף לארבעת מסלולי הרכיבה האלה הנמצאים בצדו המערבי של כביש 232, תוכלו למצוא בצדו המזרחי של הכביש גם את סינגל שוקדה. זהו סינגל שאפשר להיכנס אליו משתי מבואות, ובניגוד לאחיו ממערב לכביש, הוא מציע גם קטעי רכיבה טכניים כמו גלישה במורדות תלולים, כמה טיפוסים מאתגרים וקטעי רכיבה מהירים ומפותלים שמשולבים בהם ברמים שחובבי המהירות והאדרנלין ההרפתקנים (המוגדרים כרוכבים ברמת רכיבה גבוהה) ייהנו מהם עד מאוד. 


מסלולים במסלולי רכיבה וסינגלים באזור בארי:
בארי - המסלול האדום (סובב בארי)
זהו המסלול הארוך והמאתגר ביותר בבארי, אורכו 23 ק"מ והוא מתאים לרוכבים מיומנים בעלי כושר גופני גבוה וחובבי אדרנלין
רמת רכיבה גבוהה
שביל יער קהילתי שוקדה
סינגל שוקדה הוא מסלול מאתגר ומהנה לרוכבים ברמת רכיבה גבוהה וכולל קטעי רכיבה טכניים לחובבי האדרנלין לצד נופים קסומים ומרבדי כלניות מרהיבים (בעונה)
רמת רכיבה גבוהה
בארי - המסלול הכחול
זהו המסלול הבינוני מבחינת אורכו, 9 ק"מ, המתאים לרוכבים ברמת רכיבה בינונית
רמת רכיבה בינונית
בארי - המסלול הכתום
זהו המסלול הקצר והקל ביותר מבין מסלולי באי והוא מתאים לרוכבים מתחילים ואף לילדים
רמת רכיבה בסיסית

הוסף תגובה


שלח
האם לדווח על תוכן זה כלא ראוי?

כן
לא
חובה להזין כתובת מייל
שלח

או
להתחברות דרך פייסבוק
עוד לא נרשמת ל-e ירוק? להרשמה