תפריט

מילון האופניים השלם של קק"ל

מציע עולם רחב של מונחים ומושגים מתחום רכיבת האופניים.
כאן תמצאו הסברים, תמונות ותרשימים הנוגעים לתרבות האופניים, לרכיבה על אופניים, לסוגי השבילים, לסלנג ועוד. תוכלו לאתר מושג באמצעות שורת החיפוש או לעבור אליו לפי האות הראשונה בשמו.
התחבר
התנתק
להורדת האפליקציה:
english
אבוקדו
רשימה אופניים תצוגה על גבי:
  • טבור גלגל/נאבה (Hub)

    טבור גלגל/נאבה
    חלק הבנוי ממעטפת חיצונית שלתוכה מוכנסים מסבים. לחלק הזה יש שתי כתפיים ("פלאנג'ים") ובהן חורים שאליהם מתחברים החישורים. במרכז הנאבה עובר ציר הגלגל. יש נאבות לגלגלים קדמיים ונאבות לגלגלים אחוריים שבהן מותקן מנגנון פריילוף (Freewheel) המאפשר התקנת קסטה. יש נאבות עם מסבים פתוחים (מסב שאפשר לפתוח ולתחזק) ואחרות עם מסבים סגורים (שאותם מחליפים כיחידה שלמה אם כשלו). נאבות נבדלות זו מזו ברוחבן, בקוטר הציר היכול לעבור במרכזן, בסוג מנגנון הפריילוף שלהן, במספר החישורים שאפשר לחבר אליהן ושיטת החיבור ("L" או ישר) ובמשקלן. יש נאבות שבהן יש מנגנון הילוכים פנימי ויש כאלה שבהן מורכב דינאמו המייצר חשמל ואף מד ואטים.
  • טיובלס (Tubeless)

    שם כולל לצמיגים ולחישוקים שאפשר לחבר לגלגל שאין צורך בפנימית כדי לנפחו. צמיגי טיובלס יהיו לרוב עבים ועמידים יותר וחישוקי טיובלס יהיו אטומים בחלקם הפנימי כדי לאפשר כליאת האוויר בחלל שנוצר בין החישוק לצמיג בלי שיוכל לדלוף ממנו. יתרונם של גלגלי טיובלס הוא שאפשר לרכוב עליהם בלחץ אוויר נמוך יותר ולתקן בהם תקרים בקלות ובמהירות באמצעות ערכת תולעים.
חובה להזין כתובת מייל
שלח

או
להתחברות דרך פייסבוק
עוד לא נרשמת ל-e ירוק? להרשמה