תפריט
התחבר
התנתק
להורדת האפליקציה:
english

10 הדיברות לרכיבה מהאגדות

הדפס
הוסף למועדפים
כמה עצות קטנות אך מועילות שישפרו לכם את הסיכויים ליהנות

1. הכינו את כל הציוד ובדקו את האופניים בערב שלפני הרכיבה. אין לך דבר יותר מעצבן מלגלות בבוקר, רגע לפני שמתחילים לרכוב, שיש תקר או ששכחתם את הקסדה בבית...

2. בניגוד לשיטה השוודית הגורסת ש"צריך לפתוח בהכי חזק שלך ואז להגביר", אנחנו דווקא בעד להתחיל באיזי. לגוף ולראש שלנו לוקח (במיוחד בבוקר...) זמן להיכנס לעניינים, להתחמם ולהסתנכרן ולכן אנו תמיד ממליצים להוריד קצת את המהירות בשלב הראשון וללהגביר בצורה הדרגתית.

3. ככה, כשאתם על האוכף ומוכנים לצאת לדרך, עצמו עיניים לכמה שניות, קחו נשימה עמוקה ונסו להיכנס ל"זון". זהו, אתם ברכיבה, עכשיו הגיע הזמן להתנתק מענייני דיומא ולהתמכר לחופש ולשקט שבה.
 
4. תעשו תמיד, אבל תמיד מה שמרגיש לכם נכון! הגעתם לחנייה והחבר'ה שלכם פתאום החליטו שהם רוצים לרכוב במסלול שאתם לא אוהבים – אל תרגישו חובה להצטרף, נסו לשכנע אותם ולא זה לא הולך, תיפרדו יפה לשלום ורכבו במסלול שעושה לכם נעים. תכלס, זו יכולה להיות גם הזדמנות מצוינת להכיר אנשים חדשים :-)

5. אל תהיו קשים עם עצמכם - אם אתם יותר איטיים בעליות וגם אם לא ירדתם את הסלע ההוא שכולם עשו מעליו באני-הופ, אל תרגישו זיפת, שבחו את עצמכם על מה שכן הצלחתם ואל תשקעו למפח נפש בגלל מה שאתם לא. אתם לא בתחרות עם אף אחד ובאתם ליהנות, נכון?

6. דעו היכן למתוח את הגבול – בהמשך לסעיף הקודם, אל תתפתו לרכוב חזק ממה שאתם מסוגלים ואל תנסו להתמודד עם אתגרים שאתם לא בטוחים ב-100% שתוכלו להם. סמכו על תחושות הבטן שלכם וזכרו שהיום הזה צריך להיות כייפי ולא רצף של מאמצים שיתישו אתכם וסיכונים שעלולים להחזיר אתכם הביתה חבולים...

7. מי שלא מביט, מפסיד את כל היופי – לא פעם אנחנו כל כך מרוכזים ברכיבה עד שכל מה שלא נמצא בתחום המיקוד שלנו, פשוט נעלם... האטו מדי פעם, אפילו תעצרו רחמנא ליצלן ותיהנו מהיופי שמסביב. 

8. אל תתנו לתקלות לחרב לכם ת'מצברוח... כן, אנחנו יודעים, קל לומר – קשה לעשות, אבל באמת, אם תאמצו את הגישה האופטימית ולא תגררו לנרגנות ועצבים, תגלו שהמוח עובד בצורה טובה יותר כשאתם רגועים ושקולים וכך גם יעלה הסיכוי שתוכלו לפתור את התקלה במהירות וביעילות. וחוצמיזה, בנינו, יעזור לכם שתתעצבנו?...

9. הקפידו לשתות מספיק. לא, באמת, אין דבר מבאס יותר מלחזור הביתה עם כאב ראש כתוצאה מחוסר בנוזלים...

10. תמיד סיימו את הרכיבה במשהו שישאיר לכם טעם טוב לפעם הבאה – גם אם היו לכם 2 תקרים, השרשרת לא הפסיקה ליפול ובאופן כללי הרכיבה לא הייתה משהו (בלשון המעטה), תמיד, רגע לפני שאתם חזרה ברכב או בכניסה לבית, עשו משהו קטן עם האופניים שיזכיר לכם כמה אתם אוהבים לרכוב. זה יכול להיות איזה ווילי קטן, או סתם "חארקה", העיקר שרגע לפני שאתם יורדים מהאוכף, יהיה לכם חיוך על השפתיים.


כתב: אילון שגיא

הוסף תגובה


שלח
האם לדווח על תוכן זה כלא ראוי?

כן
לא
חובה להזין כתובת מייל
שלח

או
להתחברות דרך פייסבוק
עוד לא נרשמת ל-e ירוק? להרשמה