תפריט
התחבר
התנתק
להורדת האפליקציה:
english

סיפורו של גבי אבידן ז"ל - ה"שריף הסורק" של חבל עדולם

הדפס
הוסף למועדפים
כמה מילים לזכרו של מתנדב קק"ל שאהבתו לטבע ולרכיבה תחסר לנו מאד...

לפני כחודש הלך לעולמו בפתאומיות גבי אבידן, מתנדב קק"ל שהטבע בכלל וחבל עדולם בפרט, היה יקר לליבו. גבי השקיע הרבה מזמנו וממרצו לרכוב על אופניים, לדווח על מפגעים ולנקות לכלוך שנקרה בדרכו. גבי סחף והדביק רבים באהבתו לרכיבה על אופניים, והדוגמה האישית ודמותו הכריזמטית אף עודדה רוכבים רבים אחרים להצטרף למעגל ההתנדבות.
גבי עבר עם אשתו וילדיו למושב גבעת ישעיהו לפני יותר מעשור ומהר מאד התוודע לרכיבת האופניים ששמחה אותו וריתקה אותו מהרגע הראשון. אתי, אשתו אומרת "האופניים היו בראש מעייניו. תכנון החיים שלנו סבב סביב הרכיבות של גבי אבל זה היה כיף ושווה לי לראות עד כמה הוא נהנה".
חברו  לרכיבה גל סומך, שכן במושב, מספר שרכיבת השבת שלהם הייתה מקודשת. "יצאנו לרכיבה בכל מצב ובכל מזג אוויר - לא משנה אם ירד גשם או שהיה שרב כבד". גבי הראשון לנסות ולהתנסות בכל סינגל חדש שנפתח בעדולם. בכל רכיבה גילו משהו חדש שלא ראו קודם, כמו חפירות ארכיאולוגיות חדשות, מעיינות, פריחה עונתית ועוד. האהבה של גבי לטבע ולאנשים הביאה אותו ואחריו גם את גל חברו, להתנדב בקק"ל בקבוצת "רוכבים ומתנדבים" שבהרי ושפלת יהודה. קבוצת מתנדבים שרוכבים על אופניים בשטחי קק"ל וביערות, מדווחים על מפגעים, עוזרים למטיילים להתמצא ומסייעים לרוכבים בשטח.  
הדיווחים הרבים שהעביר גבי לגידי בשן, רכז קליטת קהל בקק"ל, עזרו לשמור על היער ממפגעים שונים. רוח ההתנדבות של גבי באה לידי ביטוי במעשים רבים, לדוגמא: לגבי היה מוסך בבית לתיקון אופניים בו תיקן אופניים לכל מי שביקש בשמחה ,באהבה ובחינם, הוא פילס דרכים בסינגלים שהשבילים בהם נהרסו, תמיד רכב עם כלים ועזר לרוכבים שנתקעו ברכיבה – מעשים אלה ועוד נבעו מאהבת האחר, אחריות ואכפתיות. "אם אני לא אנקה, מי יעשה את זה......חשוב לי להזיז אבנים שמי שיעבור בסינגל לא ייפול......" כך היה מספר לאתי אשתו על החוויות שנקרו בדרכו ברכיבות.
אנשים מכל הארץ באו לרכוב עם גבי, שהכיר כל שביל, עץ ואבן באזור עדולם, גבי היה מקצועי ברכיבה ואף חנך והדריך את רוכבים עמו כיצד לשפר את רכיבתם. גל סומך מספר על מקצועיות הרכיבה של גבי אבידן: "גבי והאופניים היו אחד. גבי ידע לעבור מכשולים קשים מבלי להיפגע, והכל בצניעות וענווה רבה".
כולנו נמשיך ליהנות ולשמור על "מגרש המשחקים" של גבי – חבל עדולם. חייו ומותו מצווים לנו ללכת בעקבות מעשיו – לרכוב, להיות מעורב ואכפתי. יהיה זכרו ברוך. אנחנו כבר מתגעגעים. הוסף תגובה


שלח
האם לדווח על תוכן זה כלא ראוי?

כן
לא
חובה להזין כתובת מייל
שלח

או
להתחברות דרך פייסבוק
עוד לא נרשמת ל-e ירוק? להרשמה