תפריט
התחבר
התנתק
להורדת האפליקציה:
english

אגזוזזזזזזז!

הדפס
הוסף למועדפים
הנה מדריך קצר להכנת אגזוז תוצרת בית לאופניים שיגרום קורת רוח לקטנטנים בגילם (וברוחם)

אופניים, כיידוע לכל, מספקים לכולנו רגעי אושר עילאיים כמבוגרים, אך לרוב שורשיהם נטועים עמוק בילדותנו ולא לחינם אנחנו מרגישים עליהם גם בבגרותנו צעירים ושובבים אהה.. כילדים.
אז חשבנו לעצמנו שאם כבר ילדות ואם כבר נוסטלגיה אולי הגיע הזמן להעלות מן האוב את אחד האביזרים הכי ילדותיים שיש ולאפשר לכולכם, מבוגרים כילדים, ליהנות מפעילות יצירה משותפת שבסופה לכל אחד מבני המשפחה יותקן אגזוז באופניו מה שיאפשר לו לצאת לסיבוב רועש ברחבי השכונה והשמחה תהיה גדולה : -) 
ובכן, מה דרוש לנו...

ראשית כל המון מצברוח טוב!
וגם...
בקבוקי מים מפלסטיק (אפשר בגדלים שונים)
מכסה של קופסת פלסטיק (או כל יריעת פלסטיק קשיחה וגמישה ממנה ניתן לחתוך רצועות ארוכות)
צבעי גואש
מכחול ו/או חתיכת ספוג
מספר אזיקונים
מספריים
סכין יפניתאופן ההכנה:

1. חתכו את הקצה התחתון של הבקבוק.
 

2. חתכו רצועה ארוכה של הפלסטיק הקשיח (לפחות 20 ס"מ)3. באמצעות הסכין היפנית (או מסור דק) צרו תעלה בפיית הבקבוק, כזו שתהיה צרה מספיק כדי שרצועת הפלסטיק שחתכתם קודם לכן תיכנס לתוכה בדוחק. שימו לב! זוהי פעולה שאינה מיועדת לילדים שכן העבודה עם סכין או מסור תסכן אותם! וגם אתם עשו זאת בזהירות המתבקשת כדי לא להיפצע!!!4. זהו השלב בו הילדים יפרחו  - ספקו להם צבעים, מכחולים, גזרי עיתונים, נצנצים וכל חומר יצירה אחר ותנו להם לעוף על כנפי הדימיון ולעצב לעצמם את האגזוז המושלם... 
5. ברגע שהאגזוז מעוצב כדבעי, הכניסו את הרצועה אל החריץ בפייה וקבעו אותה באמצעות אזיקון.6. חברו את האגזוז אל תומכות השרשרת באופניים באמצעות אזיקון, וודאו כי הרצועה הגמישה ארוכה מספיק כך שתנוח בין החישורים אך אם היא ארוכה מדי ובולטת מצדו השני של הגלגל, קצרו אותה.7. תתחדשו! יש לכם אגזוז שעתה, בכל עת שהגלגל יסתובב, ישמיע רעש מנועי שגם אם השכנים לא כל כך יאהבו, אין ספק שישמח את הקטנים בגילם (וברוחם).

והרעש? צפו בסרטון המצורף :-)

הוסף תגובה


שלח
האם לדווח על תוכן זה כלא ראוי?

כן
לא
חובה להזין כתובת מייל
שלח

או
להתחברות דרך פייסבוק
עוד לא נרשמת ל-e ירוק? להרשמה