תפריט
התחבר
התנתק
להורדת האפליקציה:
english

רוכבים ומצלמים: 10 טיפים לצילום בטלפון חכם

הדפס
הוסף למועדפים
כולנו אוהבים לתעד את הרכיבות והחוויות שלנו, יואב לביא, צלם ורוכב נותן מספר עצות שימושיות לצילום באמצעות הטלפון החכם

קבעתם עם חברים, יצאתם אל היער, רכבתם בנוף הפתוח ובאוויר המשכר, הזעתם וזרמתם בסינגלים, סיימתם בשתייה ובכיבודים עם החברים הטובים, והופ – אתם במשרד !
מה יותר מרענן בעיצומו של יום עבודה מלהציץ בתמונה מחוויית הרכיבה באמצע ישיבה, לנשום אוויר מלוא הריאות וכבר להתגעגע ולחכות לרכיבה הבאה?
 
לא לכולנו יש מצלמות מקצועיות, וגם אלה שיש להם אחת כזאת חוששים בדרך כלל (ובצדק) לצאת איתה לרכיבה או שפשוט לא בא להם לסחוב אותה ולהתעסק איתה.
א-ב-ל כמעט לכל אחד יש טלפון חכם ובו יש מצלמה משוכללת! הידד!
 
אז בואו נעבור על כמה עקרונות בסיסיים שיעזרו לצלם-רוכב הנלהב לחזור מהשטח עם כמה תמונות כיפיות ואולי אפילו יצירתיות ואמנותיות.
1. הכירו את המכשיר – חשוב להכיר היטב את הפונקציות ולדעת לתפעל בזריזות את המצלמה. ברכיבה אין זמן להתלבטויות – עוצרים, מקליקים וממשיכים.
2. הכינו את המכשיר לצילום – אם המכשיר שלכם חדש או חזר מתיקון במעבדה, אל תשכחו להסיר את מדבקת ההגנה מהעדשה, וכמובן, לפני היציאה לרכיבה ודאו שהסוללה טעונה במלואה.
3. נקו את העדשה - ודאו שאין עליה טביעות אצבע, טיפות גשם או זיעה, אבק או שאריות מהבננה שהילד אכל.
4. צלמו ברזולוציה הגבוהה ביותר כדי לקבל איכות תמונה מקסימלית, ולאחר הצילומים גבו את התמונות במחשב כדי שלא יאבדו וכדי לפנות מקום בזיכרון המכשיר.
5. השתדלו לייצב את היד – בייחוד כשאתם מצלמים באמצע רכיבה מאומצת  ומתנשפים. עצרו את הנשימה למשך שתי שניות, החזיקו את המכשיר באופן יציב וודאו שהיציבות נשמרת גם בעת הלחיצה.
6. התחשבו במגבלה בולטת של מצלמת הטלפון – ההשהיה. בדרך כלל ההשהיה היא של כחצי שנייה, ובעת שימוש בפלאש עד שנייה. הביאו את העובדה הזאת בחשבון כשאתם מצלמים אובייקט תוך כדי תנועה.
7. מצלמים בחשכה? היצמדו לאובייקטים סטאטיים. מגבלה נוספת של מצלמות בטלפונים מתגלה בצילומים בחושך. קשה מאוד לצלם תמונות ראויות בתנאי תאורה בעייתיים, וגם הפלאש במצלמה של טלפון חכם היא לא יעילה במיוחד.
8. הורידו אפליקציות המציעות מגוון פיצ'רים מיוחדים, התנסו בהן ולמדו כיצד הן יכולות לשכלל אפשרויות הקיימות בתוכנת המצלמה המקורית שבמכשיר.
9. למדו לעבד את התמונות בעדינות אך במקצועיות וביעילות בעזרת אפליקציות במכשיר או אפליקציות להורדה. קצת משחק עם גוני האור והרוויה (עושר הצבעים ועצמתם) יכול לשפר משמעותית את התמונה, וכך גם יישור התמונה, חיתוכה וחידודה.
10. חשבו מחוץ לקופסה – חפשו את הזווית המעניינת והייחודית שנותנת מבט מרענן ומפתיע גם על נושאים מוכרים.

ובנוסף לכל האמור, הטיפ החשוב ביותר שלי הוא לתרגל, להתנסות ולהפתיע את עצמכם!
 
אז קדימה, צאו אל השטח, צלמו, חזרו בשלום ותיהנו גם מהתמונות היפות שצילמתם שישמרו על מצב הרוח עד הרכיבה הבאה.כתב וצילם:
יואב לביא
מדריך טיולי אופניים
צלם Outdoor

הוסף תגובה


שלח
האם לדווח על תוכן זה כלא ראוי?

כן
לא
חובה להזין כתובת מייל
שלח

או
להתחברות דרך פייסבוק
עוד לא נרשמת ל-e ירוק? להרשמה