תפריט
התחבר
התנתק
להורדת האפליקציה:
english

אל תשליכני לעת זקנה...

הדפס
הוסף למועדפים
כיצד להפוך חלקי אופניים ישנים ליצירות אמנות עכשווית

אצל כל אחד מאיתנו מצטברים עם הזמן חלקי אופניים שונים ומשונים שכבר אין לנו שימוש בהם. חלקים שנשחקו כמו שרשראות, פלטות, צמיגים, חישוקים או אפילו שלדה שנסדקה ובולם שפרש לגמלאות לא צריכים למצוא את דרכם אל פח האשפה או אל סוחר המתכת השכונתי ויכולים להפוך עם קצת יצירתיות ודמיון ליצירות אמנות, לתכשיטים ואפילו לחפצים שימושיים שיאפשרו להם לפרוח לעת זקנה.

חיפוש קצר ברשת יעלה אינספור רעיונות מדליקים שאולי לא חשבתם עליהם, ובהם תוכלו לראות כמה מהיצירות של כותב שורות אלו וחבריו. כל אחד מכם, לו רק ירצה, יוכל ליצור לו את הפריט האישי שלו, ולא, אין צורך במכונת עיבוד שבבי מתוחכמת או בניסיון כרתך כדי ליצור פריטים מקסימים שיזכירו לכם את האופניים גם כשאתם במטבח, בשירותים, במשרד, ברכב או... בכל מקום שאינו על האוכף שלהם.בתמונה: השעון ומחזיק ניירות הטואלט של שחר גולדשטיין והצמיד, השרשרת, מחזיק הסירים ומנורת הלילה של אילון.


כדי לפתוח לכם את התיאבון בחרנו להתחיל במשהו פשוט שאפשר להכין בכמה דקות של עבודה ובאמצעות כלים וחלקים שלכל אחד מכם יש בוודאות בבית. אז קדימה – לעבודה!

האמצעים הדרושים:* פיסת שרשרת (אורך הפיסה תלוי בקוטר הפריט שאותו אתם צריכים להקיף)
* כלי לפירוק שרשרת
* פלאייר
* חבק מתכת או סליל קפיצי (כזה המשמש לנשיאת מפתחות)
* פריט עגול כלשהו שאותו אתם רוצים לשים במרכז – מטבע, פקק של מותג הבירה האהוב עליכם, צדף, אבן יקרה (או זולה), פולי ישן, שעון עגול ללא רצועה, שושנה של סטירר או כל פריט אחר העולה על רוחכם, כל עוד הוא עגול ועוביו אינו עולה על עובי חוליית השרשרת שברשותכם.

אופן ההכנה
* קחו את פיסת השרשרת והקיפו את הפריט שאותו בחרתם לשים במרכז.
שימו לב! השרשרת צריכה להקיף את הפריט בצורה מושלמת ומדויקת כך ששני קצותיה יוכלו להתחבר וליצור לולאה סגורה שתחבוק את הפריט בלי רווח בינו לבינה, אחרת הפריט ינשור...

* סמנו היכן יש לקצר אותה כך ששני הקצוות ייפגשו ויחבקו היטב את הפריט שבמרכז.* פרקו באמצעות הכלי לפירוק השרשרת את החוליות המיותרות.* הקיפו את הפריט וחברו את שני קצות השרשרת כך שהחורים של החוליות יחפפו.* השחילו את חבק המתכת, הסליל או כל אמצעי אחר שיחבר בין שני קצות השרשרת, אם יש צורך, הדקו אותו באמצעות הפלאייר והרי לכם תליון שאפשר להשחיל בו שרשרת ולתלות על הצוואר או לחבר למחזיק מפתחות.

תתחדשו :)נשמח אם תשתפו אותנו ביצירות שלכם!

כתב וצילם: אילון שגיא

הוסף תגובה


שלח
האם לדווח על תוכן זה כלא ראוי?

כן
לא
צילם: אילון שגיא
חובה להזין כתובת מייל
שלח

או
להתחברות דרך פייסבוק
עוד לא נרשמת ל-e ירוק? להרשמה