שלח

או
להתחברות דרך פייסבוק
עוד לא נרשמת ל-e ירוק? להרשמה
e ירוק - מטיילים עם קקל
התנתק
התחבר
0
תצפית מהסטף
צפו בטיול באתר המותאם למובייל
אזור המסלול: הרי ירושלים

כל מסלולי הטיול והמידע על יער סטף

ביער סטף שבילי טיול העוברים בין מעיינות, אתרי עבר ועצים עתיקים
יער סטף, ממערב לבירה ירושלים, כולל שלוש פסגות הרים: הר איתן, הר חרת והר טייסים. פסגות אלה, מהגבוהות והיפות שבהרי ירושלים, מציעות למבקרים מלבד אוויר צלול כיין גם שבילי טיול ברגל, טרסות חקלאיות, מעיינות, אתרים ארכיאולוגיים ושפע פרחי בר. על כל אלה תוכלו לקרוא בכתבה הכללית על היער.
בסטף נובעים שני מעיינות – עין ביכורה ועין סטף. קק"ל בנתה מחדש את הטרסות שנותרו במדרונות ההר ומשחזרת בהם את החקלאות ההררית המסורתית תוך שימוש בשיטות השקיה עתיקות המנצלות את המעיינות הקטנים, את בריכות האגירה ואת תעלות ההולכה המובילות את המים אל החלקות המעובדות (שביל הכפר). שיטות גידול כאלה קיימות בהרי ירושלים זה 5,000 שנה.
בטרסות העתיקות יצרה קק"ל אוסף ייחודי של זני תאנה, גפן וזית שאפיינו בעבר את המורשת החקלאית של הארץ. עשרות זנים נדירים של עצי פרי ארץ ישראליים שעמדו בפני כליה נאספו מפינות נידחות בישראל ומצאו כאן מקלט. שביל הבעל עובר בין הטרסות האלה, יורד לבריכת אגירה עתיקה וחושף גם עצי אלון גדולים.
בסטף עובר שביל ישראל, ואפשר לצאת מהאתר לקטעים משביל ירושלים. שביל טיול יפה יורד מהסטף לנחל שורק, עולה לטרסה בנויה אבני ענק ולעין חנדק וממשיך לעין כרם (שביל ירושלים: מסטף לעין כרם). אפשר לצאת מסטף בחלק אחר של שביל ירושלים לכיוון הר חרת ולהשלים מסלול מעגלי שעובר בכרם זיתים יפהפה, בעין חרת ובמחצבה היסטורית (הר חרת ושביל ירושלים).
מסלול שונה לגמרי מתחיל את דרכו בהר טייסים. בהר, הצופה על נופי נחל שורק, נמצאת האנדרטה המרכזית של חללי חיל האוויר הישראלי לדורותיו. שביל טיול תלול יורד מההר אל עין טייסים, מעיין נקבה שבריכת האגירה שלו שוקמה ויש בה מים בכל ימות השנה (מהר טייסים לעין טייסים).
 
טיול נעים. 

מידע נוסף על יער הסטף

מפה

להורדת מפה של יער הסטף לחצו כאן

נגישות

ביער הסטף יש שולחנות נגישים לבעלי מוגבלויות

פעילות לילדים

לפעילות מקוונת לילדים בסטף לחצו על התמונה

פארק רמת מנשה

מסלולי טיול ביער סטף:

חלקות שלחין

שביל הבעל בסטף

בשביל הבעל טרסות משוחזרות שבהן קק"ל מגדלת זנים נכחדים של עצי בוסתן. בדרך תפגשו גם מקבץ של עצי אלון ובריכה מהתקופה הביזנטית
כרם זיתים

טיול בהר חרת ובשביל ירושלים

שביל מעגלי המתחיל ומסתיים בסטף. הדרך מעוטרת בעצים ובתצפיות על נופיה של ירושלים

טיול רגלי מהר טייסים לעין טייסים

מסלול טיול המשלב קטעי הליכה למיטיבי לכת וביקור בעין טייסים הסמוך להר הטייסים. שמו של המקום ניתן בעקבות תעלומה שנפתרה
נוף סטף

טיול לשביל הכפר בסטף

עין סטף ועין ביכורה הם שני מעיינות שבעבר שימשו כמאגרי מים לחלקאות והיום מהווים אתרי טיול נפלאים

טיול בשביל ירושלים: מסטף לעין כרם

שביל ירושלים מתחיל בעין חנדק, עולה לעין כרם ולהר הרצל, חוצה את בית הכרם, מקיף את העיר העתיקה וחוזר מערבה דרך ליפתא, עמק הארזים והר חרת לסטף
תגובה דרך פייסבוק

הוסף תגובה


שלח
האם לדווח על תוכן זה כלא ראוי?

כן
לא

מועדפים 0
#
חפש