הרשמו לאתר
וקבלו הטבות
יחודיות למנויים
עין תמר, צילום: יעקב שקולניק
1 מתוך 9
אהבו את הטיול:
 • יד קנדי
 • יער עמינדב
 • מים
 • עין תמר
 • שביל המעיינות
bla
הרי ירושלים
ו' 18.4
30-21
ש' 19.4
33-16
זמן הטיול: כשעתיים
מתאים לאביב, קיץ, סתיו
הדפס מסלול מפה להדפסה (pdf) להמלצות על טיולים נוספים »

עצה של יערון:

היזהרו, השביל נעשה חלק לאחר גשם. כמו כן, אין לשתות ממי המעיינות ואין לרחוץ בהם
לכל הטיולים של יערון

הקיץ חם ואנו ננסה להתרענן מעט במסלול רגלי היורד מיד קנדי אל שביל המעיינות, שביל ובו מעיינות קטנים שמימיהם נאספים לבריכות

בעבר הזרימו את המים מהבריכות לחלקות החקלאיות. מכיוון שמדובר בקיץ ישראלי, אנא השתדלו שלא לטייל במסלול בשעות הצהריים החמות אלא בבוקר או בשעות אחר הצהריים המאוחרות.
יער עמינדב, המשתרע על פני כ-7,000 דונם, הוא יצירה של קק"ל. עצי המחט מצטרפים אל עצי החורש הטבעי שבמקום ויוצרים יחד את החגורה הירוקה ואת השטח הפתוח המשמעותי ביותר שעומד לרשות תושבי ירושלים.

איך מגיעים ליד קנדי?

הבאים מירושלים ייסעו לכיוון בית חולים הדסה עין כרם (כביש 386). בצומת אורה, במקום לרדת לבית החולים, יפנו שמאלה לכיוון המושבים אורה ועמינדב (כביש 3877). עוקפים את מושב אורה, ואחרי הכניסה לעמינדב ממשיכים עוד כ-500 מ' לאנדרטה הגדולה של יד קנדי.
הבאים מתל אביב יסעו לירושלים בכביש 1 ויפנו מערבה במחלף הראל. משם ימשיכו ויחצו את מבשרת ציון (כביש 3965) ויגיעו לכיכר הסטף. בכיכר יפנו שמאלה לעבר עין כרם (כביש 395), ובצומת כרם יפנו ימינה לבית החולים ולצומת אורה (כביש 396) ומשם ימשיכו על פי התיאור הקודם.
איך מגיעים לנקודת הסיום? מול בית חולים הדסה עין כרם נוסעים בכביש הגישה למושב אבן ספיר. לאחר כ-600 מ' פונים שמאלה בדרך עפר ברורה. נוסעים כ-100 מ' בדרך העפר ומחנים ברחבת החניה הקטנה שבעיקול הדרך. הדרך חוצה גיא ששמו ואדי יוסוף. עין שריג נמצא כ-200 מ' במעלה השביל היוצא מרחבת החניה.
מסלול מעגלי לבעלי רכב אחד: ניתן לעלות מעין תמר לדרך עפר ולפנות ימינה (יש שילוט). הדרך שבה לנקודת ההתחלה.
שעות פתיחת החניה של יד קנדי: השערים פתוחים כל יום בשעות 16:00-8:00. בשעות אחרות אפשר להיכנס לאתר ברגל, אך המבנים עצמם סגורים.

המסלול

נתחיל את הסיור ביד קנדי. זוהי אנדרטה יוצאת דופן המנציחה את זכרו של ג'ון קנדי, נשיא ארה"ב, שנרצח ב-22 בנובמבר 1963 והוא בן 46. האנדרטה עשויה בדמות גזע עץ כרות, המסמל את חייו הגדועים של הנשיא. האולם הגדול מוקף 51 עמודי בטון, בגובה 7.2 מ', המסמלים את 51 המדינות של ארה"ב.
חלק גדול מקסמו של המקום הוא האתר שבו הוא שוכן: ראש הר מבודד המתנשא 823 מ' מעל פני הים. לפני שיוצאים לטיול כדאי להקיף ברגל את יד קנדי, וליהנות מהתצפית המרהיבה שמסביב.
מיד קנדי יוצא שביל מסומן כחול היורד במדרון ההר ופוגש ב"שביל ישראל" מעט לפני שמורת חורבת סעדים. סמוך לנקודת היציאה שלנו נמצאת חלקת עצי ארז שנטעה קק"ל. לפני שיוצאים לדרך אפשר לשוטט מעט בשמורה, שבה צומחים כמה עצי אלון מצוי יפים, בצד שרידים של קבר שיח' ובית בד.
נשוב לחלקת עצי הארז ונרד בשביל ישראל, המלווה שביל מסומן בצבע ירוק. זהו שביל המעיינות. השביל עובר בין טרסות גבוהות, מהמושלמות ביותר הקיימות בהרי ירושלים ובישראל בכלל, עדות לחקלאות הררית קדומה. המעיינות הראשונים בדרכנו הם עינות עמינדב, שני צמדי מעיינות הנובעים מימין לשביל, במרחק של כ-150 מ' זה מזה. מימיהם מתכנסים למנהרה אחת ויורדים לברכה גדולה, הבנויה משמאל לשביל.
מעט הלאה משם קיימות שתי נביעות נוספות, שמידת שפיעתן, אם בכלל, תלויה בכמות הגשם שירדה בחורף. אחת הנביעות נמצאת בתוך ניקבה שמורה היטב, שקירותיה מדופנות אבן. מי מעיינות אלה נאספים לשתי ברכות, הבנויות גם הן משמאל לשביל.
השביל ממשיך לרדת ביער קק"ל. פה ושם רואים מערות קטנות חצובות בסלע החוואר. יש להניח שאלה הן מערות שמהן נבעו בעבר מעיינות קטנים, אשר יבשו במשך הזמן.
תחנתנו הבאה היא עינות עוזי. אלה הם שני מעיינות הנובעים זה בצד זה, בשולי היער. אחד המעיינות נובע כל ימות השנה, והוא מזרים את מימיו לברכה נאה.
מכאן נמשיך על פי הסימון הירוק מזרחה, בצד גדתו הדרומית של גיא גדול, היורד הלאה מכאן לעין חנדק. הטרסות החקלאיות בגיא נשמרו בצורה נפלאה. כ-300 מ' מעינות עוזי נובע עין תמר, מעיין קטן ונחמד המוקדש לזכרה של תמר נתן. המעיין נובע מתוך גומה לתוך ברכה מהתקופה הביזנטית. חלקים מהטיח המקורי עודם מצפים את דופנות הברכה.
הברכה של עין תמר היתה בעברה גדולה ועמוקה יותר. בדופן המזרחי הישן יוכלו מטיילים חדי עין להבחין בחללים עגולים קטנים החצובים בה. חוקרים אחדים העלו את הסברה שהחללים הללו שימשו אתרים להשרצת דגיגים, כלומר, שהברכה שימשה בתקופה הביזנטית כאתר גידול דגים. מתקנים דומים נמצאו בברכת עין ביכורה שבסטף. בעבר נמצאו ליד המעיין שרידי אגן טבילה, וייתכן שהוא מעיד על כנסייה ביזנטית, ששרידיה אולי נמצאים בסביבה.
כיום אנחנו יכולים לשכשך רגליים בברכה וליהנות משני שולחנות פיקניק בצל עצי אלון. לאחר שננוח נוכל להמשיך בשביל המסומן ירוק, לאורך שכבת החוואר הצהבהבה, שהיא הבסיס לכמה מעיינות (יבשים) נוספים. לקראת סיום, השביל "הירוק" פוגש דרך עפר רחבה.
200 מ' שמאלה, במורד הדרך, יביאו אותנו לנקודת הסיום של המסלול. לפני כן כדאי להמשיך בשביל ממול, מעבר לדרך, ולהגיע לאחר כ-100 מ' לעין שריג, עוד ברכה מלאה מים ששוכנת בצל עצי ערבה.

לעין חנדק, אפשרות להארכת המסלול

ניתן לרדת מנקודת הסיום של הטיול בשביל יפהפה מסומן ירוק. השביל, שאורכו כ-1.5 ק"מ, יוצא מכביש הגישה של מושב אבן ספיר, סמוך למקום שממנו מסתעפת דרך העפר שחנינו בה קודם. השביל יורד בגיא ואדי יוסוף והוא מזמן למטיילים טרסות יפות ושרידי שומרות.
עין חנדק נובע מתוך שתי ניקבות חצובות, שמימיהן נאספו בעבר לברכת איגום גדולה, שאורכה כ-30 מ' ועומקה כ-3 מ'. הניקבה הראשונה משמאל עשויה שני סעיפים. אורכו של הסעיף הימני, הארוך יותר כ-30 מ'. הניקבה שמול גרם המדרגות ארוכה אף יותר.

הניקבות חשוכות לגמרי, וכדי להיכנס לתוכן יש להצטייד בפנס. גובה התקרות של הניקבות כ-2 מ' וגובה מפלס המים בהן כמטר. סכר מלאכותי הגביה את מפלס המים בברכה כדי לצבור את הגובה הדרוש להולכת המים לחלקות המעובדות.

בתום הביקור במעיין מומלץ לרדת ברגל בגיא של עין חנדק. מקץ כחמש דקות הליכה מגיעים למדרגה חקלאית, שגובהה כ-9.5 מ'. המדרגה בנויה מאבני ענק, כאילו לפנינו הכותל המערבי בזעיר אנפין. כפי הנראה נבנתה המדרגה בימי בית שני, והיא נועדה ליצור חלקה גדולה של קרקע לעיבוד חקלאי. מדרגה כה גדולה אינה מוכרת במקומות אחרים בישראל.

לוגיסטיקה: אם יש רכב מאסף אפשר להמשיך במורד הנחל עוד כ-500 מ' ולסיים בחורשה שבצד כביש 386, בין סימני ק"מ 14–15. אם לא – יש לעלות את כל הדרך חזרה.

כתיבה: יעקב שקולניק
ייעוץ מקצועי: גידי בשן, רכז קהילה ויער אזור ההר, קק"ל

פורסם ב-5.5.2010

לפני צאתכם למסלול הטיול מומלץ להתעדכן ב"קו ליער", מוקד המידע של קק"ל, על עדכונים או שינויים הרלוונטיים למסלול  1-800-350-550

שימו לב,
הדלקת אש מסכנת את היער באופן ממשי.
היזהרו באש ביער – אין לנו יערות אחרים!
לכללי התנהגות ביער ומניעת שריפות

מחזירים את הירוק לכרמל
סגור

מלאו כאן את הפרטים ואנחנו נשלח את הקישור לטיול לחברכם:

יערון (התנתק)

מידע נוסף

הוראות הגעה

הבאים מירושלים ייסעו לכיוון בית חולים הדסה עין כרם (כביש 386). בצומת אורה, במקום לרדת לבית החולים, יפנו שמאלה לכיוון המושבים אורה ועמינדב (כביש 3877). עוקפים את מושב אורה, ואחרי הכניסה לעמינדב ממשיכים עוד כ-500 מ' לאנדרטה הגדולה של יד קנדי; הבאים מתל אביב יסעו לירושלים בכביש 1 ויפנו מערבה במחלף הראל. משם ימשיכו ויחצו את מבשרת ציון (כביש 3965) ויגיעו לכיכר הסטף. בכיכר יפנו שמאלה לעבר עין כרם (כביש 395), ובצומת כרם יפנו ימינה לבית החולים ולצומת אורה (כביש 396) ומשם ימשיכו על פי התיאור הקודם

אורך המסלול

כ-3 ק"מ

הורדות

מפת מסלול (PDF)

מתאים ל

משפחות עם ילדים מורגלים בהליכה. השביל לעתים תלול. ההליכה מתנהלת במורד. השביל חד-כיווני, יש לדאוג לרכב מאסף בנקודת הסיום

אזור גאוגרפי

הרי ירושלים

אזהרות

1. השביל נעשה חלק לאחר גשם; 2. אין לשתות ממי המעיינות ואין לרחוץ בהם

עונה מומלצת

כל השנה

משך הטיול

כשעתיים

מפת טיולים וסימון שבילים

מפת טיולים וסימון שבילים מס' 9 (מבואות ירושלים)

התאמה למוגבלים בתנועה

חניוני נס הרים בפארק עצמאות ארה"ב, חניוני פארק בריטניה, חניוני יער הנשיא ליד צומת שמשון - שולחנות פיקניק נגישים לנכים

חניונים נוספים בסביבה

חניוני יער עמינדב, חניון נופש ליד חורבת סעדים, חניוני נס הרים בפארק עצמאות ארה"ב (משני צדי כביש 386), חניוני פארק בריטניה, חניוני יער הנשיא ליד צומת שמשון. בשלושת החניונים האחרונים יש שולחנות פיקניק נגישים לנכים

אתרים נוספים בסביבה

פארק צרפת-עדולם, פארק בגין ושמורת הר גיורה, נחל המערה ומערת התאומים, מערת הנטיפים בשמורת אבשלום, נחל קטלב

תגובות

 • כמנהל "טיולים וכיף" אני מודה לכם על דף מסלול זה על נספחיו ומקווה שיסייע לנו בטיול המאורגן-מתוכנן לשבת הקרובה ב-23/10 (מז"א איתנו! (-:) . מבטיח לחזור ולדווח כמו גם לצרף קישור לאלבומי תמונות שלי ושל החבר'ה. http://www.facebook.com/group.php?gid=117458988285802

  מאת רון רהב
  17:33 20.10.2010
 • בטוח שאין אפשרות להיכנס למעיינות?!.אנחנו משפחהשל רחצה...

  מאת חנה
  15:42 21.06.2011
 • היינו שם לפני חודשיים כל המעיינות היו מלוכלכים ומוזנחי אז במקום להמליץ על אתר מלוכלך אולי כדאי שתנקו אותו קודם במיוחד את עין תמר ועין חנדק

  מאת דפנה
  14:01 22.06.2011
 • תיקון קל. לארצות הברית יש 50 מדינות. לא 51. העמוד הנוסף מייצג את עיר הבירה וושינגטון די. סי.
  בברכה,
  ד"ר מאיר ברוכין, מרצה להיסטוריה ופוליטיקה של ארה"ב.

  14:29 22.06.2011
 • דפנה שלום,

  קק"ל משקיעה מאמצים רבים בניקיון היערות.
  ייתכן שביקרת לאחר ביקור קבוצה גדולה במקום.
  מבדיקה שערכנו עם השטח עין תמר אינו מלוכלך.
  עין חנדק לא בטיפול קק"ל.

  בברכה,
  המערכת


  מאת המערכת
  09:52 26.06.2011
 • מפת סימון שבילים מבואות ירושלים במחיר מצויין.

  http://בסט.co.il/products/186175

  מאת יניב
  12:28 29.07.2011
 • האם זה טוב להתחיל את המסלול בסביבות השעה 13:30 ? , לא מבחינה של החום , אלא מבחינה של השקיעה , של אולי להתיקע עם החושך .
  צריכה תשובה דחופה !
  תודה !

  מאת עטרה
  22:15 13.08.2011
 • עטרה שלום,

  אין בעיה של זמן אם יוצאים ב-13:30.

  המערכת

  מאת המערכת
  10:29 14.08.2011
 • דיווח עדכני מהשטח - 23/08/11

  מעיינות עמינדב יבשים לגמרי כך שהמעיינות הראשונים שנתקלים בהם לאחר כ15-20 דקות של הליכה הם עיינות עוזי. (הליכה מהכביש שבאזור חורבת סעדים).
  בסביבת הבריכה הראשונה מצאנו שעשרים בני אדם שחלקם רחצו בבריכה. בבריכה השניה שנמצאת כעשרים מטר משם, משמאל לשביל, כמעט ולא התרחצו אנשים. הגישה לבריכה זו קצת פחות נוחה. לקחת בחשבון שיש בה דגיגים והקרקעית קצת בוצית (בוץ שחור). אבל היה כף להתרחץ בה.
  כדי להגיע לעינות תמר יש להמשיך בשביל ממעינות עוזי במשך כחמש דקות ואז מגיעים למדרון תלול כאשר לפני המדרון ישנה דרך נוספת המסתפת ימינה. הליכה נוספת בדרך זו במשך כ-3 דקות תביא אתכם לעיינות תמר. יש שם שלט הנצחה וגם שולחנות תחת עצי תאנה מצילים. עינות תמר גם הן יבשות לחלוטין !!

  05:14 24.08.2011
 • שמואל,
  בוודאי שהמעיינות היו יבשים בשיא הקיץ...
  בתור תושבת המקום אני יכולה לומר שלאחר תקופת החורף הם מתמלאים.
  רק חלקם עמוקים ומתאימים לרחצה. אנו נוהגים לרחוץ בהם באופן קבוע הם אינם מלוכלכים מידי...
  בעוד כמה שבועות נצא לעשות את המסלול ואחזור לספר מה המצב שם כרגע...

  מאת הדס
  09:15 11.02.2012
 • עבור עבודת חקר בכיתה, האם אתם יודעים באיזה שנה המסלול סומן ושולט כשביל המעיינות?

  מאת יעלה
  18:15 24.04.2012
 • כמה ק''מ זה המסלול הרגיל ? כמה זמן משוער זה לוכח

  מאת אור
  14:38 21.08.2012
 • שלום אור,

  אורך המסלול כשלושה ק"מ ולהשלמתו דרושות כשעתיים.

  בברכה, המערכת

  מאת מערכת
  09:53 22.08.2012
 • האם המסלול מתאים לטיול עם תינוק במנשא?

  מאת דיינה
  09:00 01.11.2012
 • דיינה שלום

  לא מומלץ לטייל עם תינוק במנשא. השביל תלול למדי וקיימת סכנת החלקה.

  06:36 05.11.2012
 • בפורום תפוז הופיעה בתחילת דצמבר הודעה מאת גידי בשן מקק"ל:
  "עקב עבודות גיזום ודילול לפתיחת קווי חיץ נגד שריפות,
  יהיה שביל המעיינות סגור לתנועת מטילים ורוכבים בימים א'-ה',
  בקטע שבין חורבת סעדים לכביש הדסה - אבן ספיר.
  הסגירה היא עד הודעה חדשה.
  כול תנועה על השביל בימים אלה היא בחזקת סכנת חיים."
  האם ההזהרה עדיין בתוקף?
  אני מתכנן ביום שישי הזה ללכת את הקטע בשביל ישראל שעובר גם בשביל המעיינות. אם אי אפשר ללכת בו האם יש מעקף נוח (אולי בשביל המסומן אדום)?

  מאת יובל
  16:34 05.02.2013
 • יובל שלום,

  ההזהרות עדיין בתוקף.
  לגבי מעקף נוח - אפשר לרכוב בשביל המסומן אדום.

  10:40 10.02.2013
 • האם יש צפי מתי תסתיימנה העבודות ותוסר האזהרה ?
  זה כבר סיפור של שלושה חדשים !!!
  אני הולך בשביל ישראל ומאד מעוניין לעבור בשביל המעיינות ולא בדרך עפר העוקפת אותו...
  עד מתי ?

  מאת מייק
  17:49 15.02.2013
 • מייק שלום,

  הצפי הוא בערך חודשיים ללא התחייבות
  שישי-שבת פתוח.

  בברכה,
  נטע בשם גידי בשן

  08:02 18.02.2013
 • האם יש עדכון?
  אנחנו מתכננים לעשות את המסלול בשעה 13:30 ב21 לאפריל. האם רלוונטי? כמה זמן המסלול ייקח לקבוצה של 9 (לא במיוחד בכושר)?

  11:46 18.03.2013
 • אנחנו מתכננים טיול אופניים ביער עמינדב בחופשת הפסח.
  האם השבילים סגורים גם במהלך חול המועד פסח?

  מאת אבי
  20:12 18.03.2013
 • האם הסתיימו העבודות? - אנא עדכנו. תודה.

  מאת אסתר
  05:34 30.05.2013
 • בהוראות ההגעה לבאים מתל אביב כתבתם:
  הבאים מתל אביב יסעו לירושלים בכביש 1 ויפנו מערבה במחלף הראל. משם ימשיכו ויחצו את מבשרת ציון (כביש 3965) ויגיעו לכיכר הסטף. בכיכר יפנו שמאלה לעבר עין כרם (כביש 395), ובצומת כרם יפנו ימינה לבית החולים ולצומת אורה (כביש 396) ומשם ימשיכו על פי התיאור הקודם.

  נראה לי שכדאי 'לחדד':
  לבאים מתל אביב: נוסעים לירושלים בכביש 1 ובמחלף הראל פונים ימינה, חוצים את מבשרת ציון ("הקסטל") וממשיכים בכביש 3965 עד כיכר הסטף. בכיכר פונים שמאלה לעבר עין כרם (כביש 395), בכיכר בצומת כרם פונים ימינה, כעבור X מ' פונים שמאלה לכיוון בית החולים "הדסה". עוברים את בית החולים וממשיכים עד לצומת אורה (כביש 396) ומשם ממשיכים על פי התיאור הקודם.


  מאת אסתר
  05:52 30.05.2013
 • מעונינת להגיע מחר לשביל המעינות.
  מבינה מאסתר שהמסלול כבר נפתח ובטיחותי למטילים.
  מה מצב המים ? האם כבר מעופשים?

  מאת ניצה
  11:27 31.05.2013
 • ניצה שלום,

  המסלול פתוח.
  לגבי המים, אין אנו לוקחים אחריות על רחצה באתר ולכן איננו יכולים לתת מידע על כניסה למים.

  נטע

  11:25 04.06.2013
 • אשמח לדעת האם יש תחבורה ציבורית לנקודת ההתחלה ולנקודת הסיום

  מאת נעה
  20:26 19.09.2013
 • נעה שלום,

  אין לנו מושג.
  ממליצה להתקשר לפארק, הם בטח ידעו לעזור.
  או לחפש באינטרנט.

  חג שמח:)

  20:49 22.09.2013
 • אם יש אפשרות להכניס גם את דרכי ההגעה באוטובוסים ואת היציאה לכיוון ירושלים בסיום המסלול.
  תודה רבה הדף מאד עוזר שלא נדבר על הגברת המודעות הציבורית לחשיבות שימור האתרים ע"י האתר. תודה רבה !!!

  16:41 29.09.2013
 • האם יש אפשרות להיכנס למים יש שם כמה מסלולים מה הכי מומלץ למישהו שאוהב להיכנס למים ולמישהו שמגיע באוטובוס

  05:36 30.09.2013
 • למה עין שריג ועין תמר לא במפה?!?!?!?!?!?

  מאת דוד
  06:13 30.09.2013
 • שלמה שלום,
  לצערי לא ניתן להכניס מידע על אוטובוסים. לוחות הזמנים של האוטובוסים משתנים ומתעדכנים כל הזמן ואנו לא יכולים להיות אחראים לכך.
  מידע ניתן תמיד לקבל במודיעין של חברות האוטובוסים השונות.
  תודה על המחמאות.
  נתראה בשבילי קק"ל.

  07:24 30.09.2013
 • שלמה שלום,

  לגבי כניסה למים, אין אנו אחראים על כניסה לאתרי מים לכן לא נוכל להמליץ לך.
  מדובר בשביל אחד - שביל המעיינות, המפורט מעלה. אין מה להתבלבל. הכניסה מאזור חורבת סעדים הנמצאת למרגלות יד קנדי והיציאה ליד מושב אבן ספיר.

  07:27 30.09.2013
 • דוד שלום,

  הצדק עמך.
  אנו נדאג להוסיף למפה את האתרים שציינת.

  07:28 30.09.2013
 • הייתי היום במסלול יש הרבה מים תודה רבה הדף עזר לי מאד בתיכנון המסלול

  18:43 01.10.2013
 • שלום שלמה, אנחנו שמחים שנהנית בטיול!

  מאת מערכת
  09:15 03.10.2013
 • שלום,
  בקרוב אני וכיתתי נבוא לבקר אצלכם וזה נשמע טיול מרתק ביותר :)
  יש לי שאלה קטנה, האם אפשר לבוא בסקיני (ג'ינס צמוד) או שלא כדי משום שנתלכלך ולא יהיה נוח?
  תודה מראש,
  שירה

  מאת שירה
  16:54 26.01.2014
 • שירה שלום, אנו ממליצים לצאת לשטח בבגדים נוחים שאפשר ללכלך :) תיהנו בטיול ונשמח לשמוע איך היה.

  מאת מערכת
  11:35 27.01.2014
 • האם יש אזור עם ספסלים?
  האם ניתן לעשות על האש?
  במידה ולא תוכלו להמליץ על מקום קרוב שניתן?

  12:05 27.03.2014
 • שלום דלית, יש שלושה חניונים הקרובים לאזור שבהם אפשר לעשות על האש במקומות המיועדים לכך או במנגל: חניוני יער עמינדב, חניון נופש ליד חורבת סעדים, חניוני נס הרים בפארק עצמאות ארה"ב (משני צדי כביש 386), חניוני פארק בריטניה וחניוני יער הנשיא ליד צומת שמשון. .

  מאת מערכת
  11:35 31.03.2014

הוסף תגובה:

מאת משתמש לא רשום
שדה חובה
שדה חובה, ישאר חסוי
שלחבשליחת התגובה הנך מסכים לתנאי השימוש באתר

אם אינכם רשומים עדיין לאתר, לחצו כאן כדי לעשות זאת ולשמור איתנו על קשר!